Olly Alexander

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Olly Alexander
Tauron Nowa Muzyka 2014 - Years & Years (13).jpg
Years & Years podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka (2014)
Urodzona 15 lipca 1990
Wielka Brytania Wielka Brytania
Zawód piosenkarz
(Years & Years)

Olly Alexander (wł. Oliver Alexander Thornton), brytyjski wokalista, aktor i scenarzysta urodzony 15 lipca 1990 roku Wielkiej Brytanii.

Olly Alexander jest otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. Wspiera kampanie promujące bezpieczniejszy seks i popularyzowanie badań na obecność wirusa HIV. Angażuje się w walkę z homofobią, z którą sam w młodości musiał się zmagać.

Olly był bohaterem filmu dokumentalnego BBC „Olly Alexander: Growing up Gay”, w którym poruszono tematykę problemów m.in. z depresresją i częstszymi próbami samobójczymi wśród młodzieży LGBT. W programie przedstawiony jest wpływ prześladowań na problemy zdrowotne o czym Olly Alexander otwarcie mówi na własnym przykładzie.[1]

W swoich piosenkach Olly często przedstawia świat z gejowskiej perspektywy. W wywiadach mówi wprost, że jest gejem i śpiewa o swoich chłopakach.

Cytaty[edytuj]

We don’t really allow ourselves those discussions. We are all taught one relationship model. It’s bonkers your partner has to be your best friend, your protector, your confidant, fulfill you sexually. There’s a lot for one person. It’s crazy how diverse we are but we have one relationship standard.
— Olly Alexander[2]

Materiał filmowy[edytuj]

Years & Years - Shine (Olly Alexander & Neil Milan moments)

Przypisy