Callan Chythlook-Sifsof

Z Encyklopedii LGBT
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Callan Chythlook-Sifsof
Data i miejsce urodzenia 14 lutego 1989 r.
Stany Zjednoczone Anchorage
Klub Alyeska Ski Club
Wzrost 162 cm
Waga 66 kg
Debiut w PŚ 17 lutego 2007
Furano
(3. miejsce - Snowcross)
Pierwsze punkty w PŚ 17 lutego 2007
Furano
(3. miejsce - Snowcross)
Pierwsze podium w PŚ 17 lutego 2007
Furano
(3. miejsce - Snowcross)

Callan Chythlook-Sifsof, amerykańska snowboardzistka, urodzona 19 sierpnia 1989 r. w Anchorage w Stanach Zjednoczonych.

Callan Chythlook-Sifsof jest otwarcie mówiącą o swojej orientacji lesbijką. Publicznego coming outu jako osoba homoseksualna dokonała 7 lutego 2014 roku w wywiadzie udzielonym podczas programu telewizyjnego Outside the Lines w stacji ESPN.[1] Chythlook-Sifsof wyznała, że decyzję o coming oucie podjęła pod wpływem informacji o sytuacji osób homoseksualnych w Rosji w związku z antygejowskim prawem wprowadzonym kilka miesięcy przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.[2]

Dokonałam publicznego coming outu nie tylko dla siebie, ale także, by uświadomić szerszemu ogółowi co się dzieje i aby być głosem przeciwko czemuś. To prawie błogosławieństwo, że Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Rosji, a te kwestie są ujawniane. Daje to światu szansę, aby to zobaczyć, a sportowcom daje możliwość wyrazić swoje zdanie na ten temat i pokazać we wszystkich krajach na świecie, że to nie jest OK.

W 2010 roku Chythlook-Sifsof wzięła udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, gdzie w zawodach w snowcrossie kobiet zajęła 21. miejsce.

Materiał filmowy

Przypisy

Zobacz też

Linki zewnętrzne