🍪
Pliki Cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji
Otwórz menu główne

Encyklopedia LGBT β

Lustig-Prean i Beckett przeciwko Zjednoczonemu Królestwu

Lustig-Prean i Beckett przeciwko Zjednoczonemu Królestwu, sprawa ze skargi nr ..., rozpatrzona przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, który 27 września 1999 r. wydał wyrok stwierdzający, że Wielka Brytania naruszyła art. 8. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Lustig-Prean i Beckett przeciwko Zjednoczonemu Królestwu
Sąd Europejski Trybunał Praw Człowieka
Skarżący Lustig-Prean
Beckett
Państwo Wielka Brytania Wielka Brytania
Sygnatura 31417/96 i 32377/96
Data rozstrzygnięcia 27 września 1999 r.
Wyrok stwierdzono naruszenie art. 8. Konwencji
Orzecznictwo ETPC związane z LGBT
Prawo Portal Prawo

Przedmiot skargi w sprawie Lustig-Prean i Beckett przeciwko Zjednoczonemu Królestwu

Wszyscy czterej skarżący, będący osobami homoseksualnymi byli członkami Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa. Ministerstwo Obrony stosowało politykę, która wyklucza osoby homoseksualne z pracy w siłach zbrojnych. Wnioskodawcy, którzy w trakcie dochodzenia przez policję ujawnili swoją orientację homoseksualną zostali administracyjnie zwolnieni tylko ze względu na swoją orientację psychoseksualną. Sądy Apelacyjne oddaliły ich odwołania.

Wyrok Trybunału w sprawie Lustig-Prean i Beckett przeciwko Zjednoczonemu Królestwu

Trybunał uznał, że działania podjęte wobec skarżących stanowiły szczególnie poważne zakłócenia w ich życiu prywatnym i nie zostały uzasadnione przez „przekonujące i ważne powody”.