🍪
Pliki Cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji
Otwórz menu główne

Encyklopedia LGBT β

Michael Causer

Michael Causer (ur. 9 października 1989 roku, zmarł 2 sierpnia 2008 roku), nastolatek z Liverpoolu, ofiara homofobii.

Michael Causer był gejem. 25 lipca 2008 roku został brutalnie pobity przez dwóch nastolatków. Gdy Michael Causer odsypiał prywatkę w domu, w którym odbywała się impreza sprawcy przeglądając jego telefon znaleźli zdjęcia wskazujące na to, że Causer jest gejem. To skłoniło ich do zaatakowania śpiącego Causera, bili go i wyzywali po czym zostawili z pękniętą czaszką i obrzękiem mózgu. Zmarł po 9 dniach w wieku 18 lat w szpitalu The Walton Centre for Neurology and Neurosurgery w Liverppolu. Jeden ze sprawców został uniewinniony ze względu na brak wystarczających dowodów jego winy, drugi nastolatek został skazany na wiezienie z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po 11,5 latach.

Michael Causer Foundation

W lipcu 2011 roku Marie i Mike Causer, rodzice Michaela Causera powołali Michael Causer Foundation. Fundacja zajmuje się pomocą społeczności LGBT. W 2013 roku Marie Causer przekazała 1 milion funtów na budowę hostelu dla młodych osób LGBT, które padły ofiarą homofobii ze strony swojej rodziny i nie mają gdzie mieszkać.

Materiał filmowy

Linki zewnętrzne