Postal 2: Share The Pain

Z Encyklopedii LGBT
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Postal 2: Share The Pain - amerykańska gra komputerowa wydana w grudniu 2004 roku w wersji na systemy Windows. P2: STP doczekał się również wersji na Linuxa oraz Mac OS X. Od swojej podstawowej wersji (Postal 2) gra różni się głównie trybem multiplayer, poza tym poprawą pewnej ilości błędów i paroma dodatkami, takimi jak mapa Tora Bora. Gra znana jest przede wszystkim z dużej ilości brutalności oraz specyficznego czarnego humoru.

Fabuła

Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Postal 2: Share The Pain, podobnie jak zwykły Postal 2, składa się z pięciu dni (poniedziałek-piątek), w ciągu których wypełnia się zadania wyznaczone przez żonę głównego bohatera, znanego graczowi pod nazwą Koleś. Mimo że misje mogą wydawać się proste (zrealizowanie czeku w banku, oddanie książki do biblioteki), to jednak w niejednej z nich mają miejsce nieszczęśliwe wypadki, czy nagłe zwroty akcji, np. awaria w fabryce napalmu. Dodatek Apocalypse Weekend zawiera brakujące dni - sobotę i niedzielę - jednak w przeciwieństwie do oryginału (P2, P2:STP) nie wypełnia się już zadań dla żony.

Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Akcenty LGBT

Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Na mapie startowej w dniach poniedziałek-piątek znajduje się gejowska dyskoteka, gdzie można spotkać m.in. fana BDSM. Wskutek pewnego nieszczęśliwego zbiegu wydarzeń w jeden z dni (środa) główny bohater zostaje przebrany w tak samo wyglądające ciuchy. Dochodzi wtedy nowe zadanie, polegające na odebraniu rzeczy z pralni.

W jednym z nieoficjalnych dodatków (stworzonych przez fanów/fanki gry), jednak załączonym w edycji na X urodziny Postala (pierwsza część wyszła w 1997 roku), istnieje możliwość zagrania na automacie, znajdującym się m.in. na poziomie startowym w dniach pon-pt. Jedna z dostępnych gier polega na eksterminacji 20 ogolonych na łyso osobników z zarostem, biustem, w różowej koszulce i miniówce. Ponad licznikiem trupów widnieje flaga LGBT.

Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Linki zewnętrzne