Ruch LGBT (portal)

Z Encyklopedii LGBT
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.
Ruch LGBT
portal informacyjny

wygląd strony
data powstania 31 lipca 2013
http://ruchlgbt.pl/
Logo portalu Ruch LGBT

Ruch LGBT (ruchlgbt.pl), polski portal informacyjny dla gejów, lesbijek oraz osób biseksualnych i transpłciowych.

Ruch LGBT został uruchomiony 31 lipca 2013 roku dzięki inicjatywie dwóch młodych osób. Ruch LGBT jest portalem czysto informacyjnym. Jako jeden z nielicznych dostarcza codzienną dawkę cennych informacji dzięki wspaniałym osobom, które pracują w formie wolontariatu.

Idea portalu

Cele

Głównym celem portalu Ruch LGBT jest niesienie niezakłamanych informacji, co przyczyni się do lepszego poznania świata oraz zwiększenia świadomości, iż problem dyskryminacji i nienawiści do osób LGBT występuje na całym świecie. Redakcja chce dotrzeć poprzez portal do wszystkich osób - nie tylko do gejów czy lesbijek. Ruch LGBT publikuje informacje na każdy temat związany z LGBT. Na stronie przeczytamy o aktualnych postępach przy przygotowaniu ustawy o związkach partnerskich - czyli polityce, ale również o plotkach i doniesieniach na temat światowych gwiazd. Redakcja stara się także przekonywać do czytania książek publikując recenzję ciekawych lektur z wątkiem homoseksualnym. Takie książki edukują i pozwalają lepiej zrozumieć świat jak i samego siebie.

Osiąganie celów

  • publikowanie na portalu Ruch LGBT informacji LGBT zarówno z Polski jak i ze świata,
  • obejmowanie patronatem ciekawych projektów, wydarzeń kulturowych, książek związanych z LGBT,
  • organizowanie akcji promujących zdrowy tryb życia bez ryzykownych zachowań seksualnych,
  • współpracowanie z organizacjami zajmującymi się sprawami osób LGBT.

Redakcja

Redakcja portalu pracuje w wolontariacie - nie otrzymuje za swoją pracę honorarium. Do redakcji i współtworzenia nowych treści przyjmowane są wszystkie chętne osoby - bez względu na wiek, orientację, wykształcenie. W zamian za dołączenie do redakcji każda chętna osoba może otrzymać niezbędne materiały takie jak publikacje, książki, które okażą się pomocne podczas pisania artykułów. Redaktor naczelny ma możliwość wystawienia odpowiednich referencji oraz wyrobienia legitymacji prasowej (tzw. prasówki), która znacznie ułatwia staranie się o akredytację na wydarzenia związane z LGBT.

Współpraca

Ruch LGBT chętnie współpracuje z osobami prywatnymi, firmami, organizacjami, które potrzebują wsparcia medialnego.

Linki zewnętrzne