Stosunek do posiadania wspólnego majątku przez pary osób tej samej płci w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Utworzył nową stronę „<includeonly>== Stosunek do posiadania wspólnego majątku przez pary osób tej samej płci ==</includeonly> {| class="wikitable sortable" border="2" cellpadding="4" c...”) |
(nowe badania) |
||
Linia 46: | Linia 46: | ||
|11% | |11% | ||
|Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo posiadać wspólny majątek? | |Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo posiadać wspólny majątek? | ||
|- | |||
|PBS | |||
| | |||
|<ref name="MNW">{{cytuj stronę | url = http://miloscniewyklucza.pl/doc/PostawyWobecRownosciMalzenskiejWPolsce_raportMNW.pdf | tytuł = Postawy wobec równości małżeńskiej w Polsce | data dostępu = 2016-05-01 | opublikowany = miloscniewyklucza.pl| język = pl}}</ref> | |||
|2015-05-01 (?) | |||
|2015-05-15 (?) | |||
|1000 | |||
|56% | |||
|34% | |||
|10% | |||
|Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do wspólności majątkowej i wspólnego rozliczania podatków? | |||
|} | |} | ||
<noinclude>{{Przypisy}} | <noinclude>{{Przypisy}} |
Aktualna wersja na dzień 01:39, 8 maj 2016
Sondażownia | Sygnatura | Źródło | Data początku badań | Data końca badań | Liczebność próby | Odpowiedź pozytywna (twierdząca, popierająca) | Odpowiedź negatywna (przecząca, niepopierająca) | Odpowiedź neutralna | Treść zadanego pytania |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CBOS | BS/49/2001 | [1] | 2001-04-06 | 2001-04-09 | 1036 | 58% | 31% | 11% | Czy, Pana(i) zdaniem, osoby tej samej płci pozostające ze sobą w bliskim związku powinny mieć prawo posiadać wspólny majątek? |
CBOS | BS/189/2003 | [2] | 2003-11-29 | 2003-12-02 | 1000 | 55% | 33% | 12% | Czy, Pana(i) zdaniem, osoby tej samej płci pozostające ze sobą w związku intymnym powinny mieć prawo posiadać wspólny majątek? |
CBOS | BS/127/2005 | [3] | 2005-07-01 | 2005-07-04 | 1021 | 53% | 36% | 11% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo posiadać wspólny majątek? |
PBS | [4] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 56% | 34% | 10% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do wspólności majątkowej i wspólnego rozliczania podatków? |
Przypisy
- ↑ Michał Wenzel: Postawy wobec małżeństw homoseksualnych (pol.). badanie.cbos.pl, 2001-04-20. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Związki partnerskie par homoseksualnych (pol.). badanie.cbos.pl, 2003-12-10. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Akceptacja praw dla gejów i lesbijek i społeczny dystans wobec nich (pol.). badanie.cbos.pl, 2005-07-27. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Postawy wobec równości małżeńskiej w Polsce (pol.). miloscniewyklucza.pl. [dostęp 2016-05-01].
|