🍪
Pliki Cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji
Otwórz menu główne

Encyklopedia LGBT β

Vincent Autin i Bruno Boileau

Vincent Autin i Bruno Boileau, pierwsza para gejów, która zawarła związek małżeński we Francji po wprowadzeniu ustawy o małżeństwach dla wszystkich, bez względu na płeć.[1]

40-letni Vincent Autin i 29-letni Bruno Boileau zawarli związek małżeński 29 maja 2013 roku w Montpellier na południu Francji. Ceremonia zaślubin odbyła się w ratuszu w obecności burmistrzyni Hélène Mandroux, rodziny pary młodej, ich przyjaciół i mediów. W sumie na uroczystości było ponad 500 osób. Autin i Boileau są od 2006 roku w stałym związku. Ich ślub transmitowany był na żywo w internecie na stronie rady miejskiej.

Para świętowała swój miesiąc miodowy w Izraelu, gdzie przyjechali na zaproszenie organizatorów Tel Aviv Gay Pride 2013. Impreza, której Autin i Boileau byli gośćmi honorowymi zgromadziła ponad 100 000 osób. Wśród gości był ambasador Francji Christophe Bigot, który powiedział, że Vincent Autin i Bruno Boileau reprezentują ducha liberalnych Francuzów.

Cytaty

To jest historyczny moment w waszym życiu i historyczny moment dla naszego kraju. Budujemy tu razem społeczeństwo jutra.
— burmistrzyni Hélène Mandroux podczas ceremonii ślubnej


Od dziś mężczyźni i kobiety we Francji nie będą już dłużej dyskryminowani ze względu na orientację seksualną.
— burmistrzyni Hélène Mandroux


Byliśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy zaproszenie i jesteśmy szczęśliwi, że mamy okazję poznać ten piękny kraj i izraelską społeczność LGBT.
— Boileau i Autin w wywiadzie udzielonym The Jerusalem Post

Materiał filmowy

Przypisy