🍪
Pliki Cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji
Otwórz menu główne

Encyklopedia LGBT β

Województwo podlaskie

Województwo podlaskie - najbardziej zacofany cywilizacyjnie region w Polsce. Jednocześnie najbardziej multikulturalny w kraju, a w związku z tym, że także najbardziej nietolerancyjny, incydenty rasistowskie są tam bardzo często spotykane, ponadto w związku z tamtejszą znieczulicą przymyka się na nie oko. Największym miastem Podlasia jest Białystok, najbardziej zróżnicowana etnicznie miejscowość, a w związku z tym to tam ma miejsce najwięcej incydentów rasistowskich.

Pomimo wysokiego poziomu nienawiści do wszelkiej odmienności nawet na Podlasie zaczyna powoli docierać cywilizacja. Świadczą o tym choćby organizowane od 2009 w Białymstoku Dni Milczenia[1], sprzeciwiające się homofobii i transfobii czy choćby Marsz Jedności zorganizowany we wrześniu 2011 roku również w Białymstoku w związku z nasileniem się rasistowskich i antysemickich zachowań w tym samym roku na terenie Podlasia[2]. Warto również zaznaczyć, że w województwie aktywnie działają antyfaszyści[3].

Spis treści

Filmografia


Organizacje LGBT

  • KPH Białystok

Osoby LGBT

Znane osoby LGBT, które urodziły się w województwie:

Linki zewnętrzne

Przypisy