Blake Skjellerup

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Blake Skjellerup
Urodzony 13 czerwca 1985
Nowa Zelandia Christchurch
Coming out 2010
Zawód sportowiec

Blake Skjellerup, nowozelandzki sportowiec uprawiający short track (łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim), urodzony 13 czerwca 1985 roku w Christchurch w Nowej Zelandii.

Blake Skjellerup jest otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem.[1] Publicznego coming outu jako osoba homoseksualna dokonał w maju 2010 roku, w wywiadzie udzielonym australijskiemu magazynowi dla gejów DNA. Jest w związku z innym lekkoatletą, ale jego nazwiska na razie nie zdradził. W 2011 roku Skjellerup i Matthew Mitcham zostali wybrani przez Federation of Gay Games na ambasadorów Gay Games 2014.

Skjellerup zaczął się interesować łyżwiarstwem szybkim w wieku 10 lat. Obecnie trenuje przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi w Rosji. Mieszka i trenuje w Calgary, w Kanadzie.

Cytaty

Gays are too often given a stereotype. Back when I was 18, and becoming serious about my sport and my Olympic goals, if I could have seen an athlete like myself out there – with whom I could relate to – my journey would have been a lot easier. – Blake Skjellerup

Materiał filmowy

Linki zewnętrzne

Przypisy