Chora dziewczyna (Mistrzowie horroru)

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Chora dziewczyna
Sick Girl
Gatunek horror
Rok produkcji 2006
Data premiery Stany Zjednoczone 13 stycznia 2006
Polska 2 marca 2013 (TVP 1)
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Kanada
Język angielski
Czas trwania 60 minut
Reżyseria Lucky McKee
Scenariusz Sean Hood
Wytwórnia My Way Pictures
Portal Film

Chora dziewczyna (ang. Sick Girl), amerykańsko-kanadyjski horror komediowy z 2006 roku, w reżyserii Lucky McKee i na podstawie scenariusza Sana Hooda.

Chora dziewczyna jest 10 epizodem pierwszego sezonu cyklu Misrzowie horroru (ang. Masters of horror).

Fabuła

Information icon.svg Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Lesbijka Ida Teeter (Angela Bettis) jest nieśmiałą entomolożką. Pewnego dnia znajduje pod drzwiami paczkę z nieznanym gatunkiem dość agresywnego owada, przysłaną przez tajemniczego nadawcę z Amazonii. Niestety owad, który został nazwany Mick, uciekł i ukrył się w jej poduszce.

Jako osoba bardzo nieśmiała Ida miała problemy ze znalezieniem dziewczyny, a duża kolekcja żywych owadów w mieszkaniu dodatkowo komplikowała jej sytuację. Kolega z pracy doradził jej, by porozmawiała z dziewczyną przesiadującą na ławce przy wejściu do instytutu, w którym pracują. Po krótkiej rozmowie z Misty, Ida była nią bardzo zauroczona i wkrótce dziewczyny spotykały się ponownie, tym razem w jednej z restauracji. Po kolacji Ida i Misty poszły do mieszkania Idy obejrzeć film na DVD. Misty w trakcie oglądania filmu wypiła zbyt dużą ilość alkoholu i zasnęła na sofie. Gdy Ida zobaczyła śpiącą dziewczynę, okryła ją kocem i podłożyła pod jej głowę swoją poduszkę. Podczas gdy Misty leżała na poduszce, tajemniczy owad ukąsił ją w ucho. Na drugi dzień Misty, która okazała się córką profesora entomologii zaczęła się dziwnie zachowywać, a Ida dostała list od nadawcy owada, w którym ten przeprosił ją za brak informacji, że owad jest bardzo niebezpieczny, a jego żywicielami potrzebnymi do rozmnażania są ssaki w tym ludzie. Ida zaczęła się domyślać, że dziwne zachowanie Misty jest spowodowane ukąszeniem przez owada, a po kolejnym liście zrozumiała, że owada musiał przysłać ojciec Misty, choć zupełnie nie rozumiała dlaczego miałby to zrobił. Misty wyjaśniła jej, że owad musiał być zemstą na Idzie, w której Misty od lat się podkochiwała, a homofobiczny ojciec nie akceptując homoseksualności swojej córki zerwał z nią jakiekolwiek kontakty i znienawidził Idę winiąc ją za całą sytuację.

Misty będąc pod wpływem jadu owada, zaczęła mutować i zamieniać się w hybrydę człowieka i owada, gdy Ida to zobaczyła przerażona upadła, a w tym czasie owad ukąsił ją w ucho. Jakiś czas później dziewczyny siedzą na sofie z brzuchami ciążowymi i żartując z ojca Misty zastanawiają się, która pierwsza urodzi owadzie dzieci.

Information icon.svg Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Materiał filmowy

Obsada

  • Angela Bettis jako Ida Teeter
  • Misty Mundae jako Misty Falls
  • Jesse Hlubik jako Max Grubb
  • Marcia Bennett jako Lana Beasley
  • Mike McKee jako profesor Malcolm Wolf
  • Chandra Berg jako Betty