Darius blog

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pierwszy Marsz Równości w Opolu zdjęcie Ewelina Szmyd dla Tęczowego Opola

Darius Blog (Darius Rock) (wł. Dariusz), polski działacz organizacji LGBT i bloger urodzony 22 czerwca 1982 roku.

Dariusz jest gejem z Opolskiego, posiada średnie wykształcenie. Jest wierzący, należy do organizacji Wiara i Tęcza. W działalność w ruchu LGBT zaangażował się w 2000 roku. Sprawami LGBT zainteresował się dzięki portalowi Gay.pl, którego został administratorem do spraw wiadomości. Jest był członkiem byłego opolskiego oddziału Kampanii Przeciw Homofobii i byłej lokalnej grupy Wiary i Tęczy, grupa Opolska lokalna zawieszona. Uczestniczy w paradach i marszach, debatach, manifestacja miedzy innymi w obronie sądów.

W 2008 roku ze względu na brak tego typu stron w polskim internecie postanowił prowadzić bloga z wiadomościami LGBT ze świata. Początkowo blog nazywał się O nas samych później zmienił nazwę na Darius Blog.

Obecnie jest działaczem lokalnej organizacji Tęczowe Opole, miedzy innymi zorganizowali pierwszy Marsz Równości w Opolu. Nadal też jest członkiem fundacji chrześcijańskiej LGBT Wiara i Tęcza.

Jest wierzący, często bywa w Reformowanym Kościele Katolickim. Kilka lat temu udzielił wywiadu dla magazynu Adam, opowiadał dotyczące swojej niesprawności. Jest osobą niepełnosprawną.

- Szukamy akceptacji, a nie tolerancji tak naprawdę chodzi o to żeby nas LGBT zaakceptowali takich jakimi jesteśmy. Dariusz
- Jestem tolerancyjny, na ogół nieśmiały, aczkolwiek otwarty, ufny, czasem chyba aż za bardzo. Stanowczy przeciwnik fanatyzmu religijnego i homofobii. Dariusz

Linki zewnętrzne