Eating Out 2: Ten drugi raz

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Eating Out 2: Ten drugi raz
Eating Out 2: Sloppy Seconds
Eating Out 2: Ten drugi raz
Gatunek komedia romantyczna
Data premiery Świat 13 lipca 2006 r.
Polska 20 marca 2012 r.
Kraj produkcji Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 95 minut,
Stany Zjednoczone 79 minut
Reżyseria Phillip J. Bartell
Scenariusz Q. Allan Brocka,
Phillip J. Bartell
Główne role Jim Verraros,
Marco Dapper,
Emily Brooke Hands,
Brett Chukerman
Rebekah Kochan
Zdjęcia Lisa Wiegand
Scenografia Michael Fitzgerald,
Rodrigo Cabral,
Naoko Inada
Kostiumy Glenda Maddox
Montaż Phillip J. Bartell,
Scott Hatcher
Produkcja Q. Allan Brocka,
J.D. Disalvatore,
Jeffrey Schwarz,
Michael Shoel
Wytwórnia Ariztical Entertainment
Dystrybucja Tongariro Releasing
Poprzednik Eating Out
Kontynuacja Eating Out 3: Bierz, co chcesz
Portal Film

Eating Out 2: Ten drugi raz, (ang. Eating Out 2: Sloppy Seconds) amerykańska komedia romantyczna z 2006 roku w reżyserii Phillipa J. Bartella. Film miał swoją premierę 13 lipca 2006 roku w trakcie Los Angeles Outfest Gay and Lesbian Film Festival. Dystrybutorem filmu na terenie Polski jest Tongariro Releasing. Polska premiera filmu miała miejsce 20 marca 2012 roku na DVD i w serwisie typu „wideo na życzenie” OutFilm.pl.

Zarys fabuły filmu „Eating Out 2: Ten drugi raz”

Bohaterowie poprzedniego filmu w serii, Kyle i Marc zrywają ze sobą. Kyle i jego przyjaciółki – Tiffani i Gwen, uczestnicząc w zajęciach rysunku poznają przystojnego modela Troya, który po zajęciach zdradza im, że sypiał zarówno z mężczyznami, jak i kobietami, lecz chciałby uwolnić się od homoseksualnego popędu. Gwen chcąc pomóc Kyle'owi w poznaniu Troya bez zastanowienia mówi, że jest on eksgejem. Marc jednak również ma ochotę na bliższą znajomość z Troyem.

Fabuła filmu „Eating Out 2: Ten drugi raz”

Information icon.svg Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Akcja filmu rozpoczyna się w domu, gdzie spotykają się dwaj młodzi mężczyźni. Jeden z nich skutecznie nakłania drugiego do seksu, mimo iż ten zapewnia o swej heteroseksualności, a całując sutki, mimo stanowczych protestów drugiego, nazywa je „cyckami”. Szybko okazuje się, że scena ta jest elementem erotycznej fantazji Gwen, którą seksualnie pobudzają wyłącznie geje. Dochodzi do sprzeczki ponieważ jej partner będąc heteroseksualny ma dość udawania homoseksualisty. Para zrywa ze sobą.

Równolegle kryzys przechodzi również znana z poprzedniego filmu w serii, para Kyle i Marc. Kyle zarzuca Markowi zbyt daleko posuniętą towarzyskość wobec przystojniejszych chłopaków, a Mark jest zirytowany zazdrością Kyle'a.

W tym czasie na kampusie uniwersytetu, do którego uczęszczają bohaterowie, jeden ze studentów – Jacob Buchanan prowadzi kampanię wymierzoną przeciwko osobom LGBT. Wykrzykuje hasła antygejowskiej i rozdaje propagandowe ulotki.

Kyle, Gwen i Tiffani uczęszczają na zajęcia rysowania aktu, gdzie pojawia się nowy przystojny i pięknie umięśniony model – Troy. Po zajęciach trójka spotyka się Troyem i nawiązuje znajomość, wypytując go o jego życie seksualne. Troy nie ukrywa, że uprawiał seks zarówno z mężczyznami, jak i kobietami. Kyle nabiera ochoty na bliższy kontakt z Troyem. Troy jednak nie czuje się dobrze ze swą seksualnością i chce uwolnić się od homoseksualności. Gwen bez zastanowienia stwierdza, że Kyle jest eksgejem, a Tiffani jest jego dziewczyną. Troy prosi Kyle'a o pomoc i zaprowadzenie na spotkanie osób walczących ze swoją homoseksualnością. Plan Gwen zakłada zbliżenie Kyle'a i Troya do siebie.

Spotkanie odbywa się pod hasłem „Homo-No-More” (ang. dosł. nigdy więcej homo). Wszyscy jego uczestnicy w widoczny sposób zdradzają tłumiony homoseksualny pociąg. Spotkaniu przewodniczy Jacob Buchanan również będący egodystonicznym gejem. Na spotkaniu obecni są również Derek, Allan, Roy, Octavio i Violet. Chcąc popisać się przed Troyem, w trakcie spotkania, Kyle chwali się swym rzekomym pożyciem seksualnym z Gwen.

Idących na spotkanie Kyle'a i Troya przypadkowo dostrzegł jednak Marc. Postanawia on również zawalczyć o względy Troya. Udaje się na zajęcia, na których ma pozować Troy i wmawia mu, że mają pozować we dwóch. Marc i Troy mają się spotkać w mieszkaniu Marka.

Spotkaniu towarzyszy jednak Gwen, która bardzo chce narysować homoerotyczne sceny i w tym celu aranżuje fotograficzną sesję zdjęciową. Kończy jej się jednak miejsce w aparacie i zostawia chłopców samych. Marc wykonuje fellatio Troyowi. Ten chce się odwzajemnić, ale Marc zdaje sobie sprawę, że wciąż kocha Kyle'a. Idzie do Gwen gdzie mówi jej, że nie chce oszukiwać Troya. Tę rozmowę słyszy Troy i zdaje sobie sprawę z oszustwa jakiego padł ofiarą.

Aby się odegrać, Troy odwiedza Kyle i Tiffani. Pod pretekstem nauki cunnilingus aranżuje spotkanie w trójkę podczas, którego Kyle ma stymulować językiem łechtaczkę Tiffani. Kyle czuje obrzydzenie, ale jest zmuszony wykonać to czym się przechwalał.

W międzyczasie na miejsce docierają Marc i Gwen. Obserwują sytuację przez jedno z okien po czym wchodzą do domu. Marc naśmiewa się z Kyle'a. Troy zarzuca im, że zrobią wszystko by kogoś „wyrwać” i nakłonić do seksu. Cała czwórka wyjaśnia Troyowi, że nie chodziło tylko o seks i polubili go.

Troy w końcu wyjaśnia też, że przez wiele lat myślał, że musi wybrać mężczyzn lub kobiety, podczas gdy teraz zdał sobie sprawę, że jest biseksualny. Wszyscy pozostali zgodnie wykrzykują, że nie ma czegoś takiego, jednak w rzeczywistości akceptują orientację Troya.

Grupie przyjaciół nie daje jednak spokoju szkodliwa, umacniająca homofobię działalność Jacoba. Postanawiają ujawnić jego orientację. Okazją ma być spotkanie, podczas którego ma być zaprezentowany projekt ogólnokrajowej kampanii autorstwa Jacoba. Na to wydarzenie przybywają jego rodzice.

W realizacji planu uczestniczy również jeden z uczestników antygejowskich spotkań – Octavio. Prowokuje on Jacoba do pójścia z nim do toalety typu toi-toi i odbycia stosunku analnego. Toaleta ta została jednak wcześniej przez spiskowców wyposażona w kółka. Gdy chłopcy bawili się w środku, toaleta została przetransportowana do sali, gdzie odbywało się spotkanie. Przed przepełnioną nienawiścią do wszystkiego co homoseksualne matką Jacoba, otwarły się drzwi toalety, a sperma ejakulującego chłopca trysnęła wprost na nią.

Film ma szczęśliwe zakończenie: niemający już kłopotów z określeniem siebie, biseksualny Troy zaczyna spotykać się z Tiffani, Marc i Kyle są znowu razem, Gwen otwiera się na nowe doświadczenia i umawia się z eksczłonkinią stowarzyszenia Jacoba.

Information icon.svg Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Obsada filmu „Eating Out 2: Ten drugi raz”

 • Jim Verraros jako Kyle
 • Emily Brooke Hands jako Gwen Anderson
 • Rebekah Kochan jako Tiffani von der Sloot
 • Brett Chukerman jako Marc Everhard
 • Marco Dapper jako Troy
 • Scott Vickaryous jako Jacob Buchanan
 • Mink Stole jako Helen, matka Kyle'a
 • Adrian Quinonez jako Octavio
 • Jessie Gold jako Violet Müfdaver
 • Joseph Morales jako Derek
 • Sarah Lilly jako Linda Buchanan, matka Jacoba
 • Larry Laboe jako Roy
 • Andrew Ley jako Shane
 • Nicholas James jako surfer
 • Todd Mitchell jako Eric

Realizacja filmu „Eating Out 2: Ten drugi raz”

Film kręcony był w Los Angeles. Te same role co Eating Out – pierwszym filmie w serii zagrali: Emily Brooke Hands, Rebekah Kochan i Jim Verraros. Ryan Carnes, z powodu konfliktów z realizatorami, nie mógł wystąpić i został zastąpiony przez Bretta Chukermana.[1]

Zwiastun filmu „Eating Out 2: Ten drugi raz”

Przypisy

 1. Eating Out 2: Sloppy Seconds (2006) – Trivia – IMDb (ang.). imdb.com. [dostęp 2013-04-16].