Eliad Cohen

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Eliad Cohen
אליעד כהן
Data i miejsce
urodzenia
11 maja 1988 r.
Izrael Akka
Zawód aktor, producent filmowy, model, przedsiębiorca turystyczny
Portal Film

Eliad Cohen (hebr. אליעד כהן), izraelski aktor, model, producent filmowy i przedsiębiorca branży turystycznej, urodzony 11 maja 1988 roku w Akce w Izraelu.

Eliad Cohen jest otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. Coming outu przed rodzicami dokonał w wieku 20 lat. Jest założycielem strony internetowej Gay-ville, skierowanej do turystów ze społeczności LGBT.[1]

Kariera zawodowa Eliada Cohena

Po ukończeniu szkoły średniej i odbyciu trzyletniej służby wojskowej w armii izraelskiej, Cohen przeniósł się do Tel Awiwu, gdzie przez krótki czas pracował w barach jako barman i kelner. Gdy został zauważony przez pracownika jednej z agencji reklamowych zdecydował się rozpocząć karierę w modelingu.

Międzynarodową popularność Cohen zdobył za sprawą zdjęcia na okładce gejowskiego przewodnika turystycznego Spartacus International Gay Guide w edycji na lata 2011-2012,[2] ale dopiero występ w teledysku popularnego izraelskiego zespołu kabaretowo-komediowego „Arisa” spowodował, że stał się rozpoznawalny.

W listopadzie 2012 hiszpański magazyn gejowski OhMyGod opublikował zdjęcia Cohena wykonane przez fotografa Juana Pablo Santamarię. Jedno ze zdjęć, w którym Cohen jest w koronie cierniowej zostało opublikowane na okładce z podpisem: „Eliad Cohen - nowy gejowski Mesjasz z Izraela” (oryg. „Eliad Cohen: El nuevo mesías gay de Israel”).[3]

W 2012 roku Cohen wystąpił w filmie dokumentalnym w reżyserii Michaela LucasaUndressing Israel: Gay Men in the Promised Land.

Współpracował przy organizacji koncertów zespołu Arisa oraz izraelskiej rewii gejowskiej PAPA. Współpracował też przy organizacji Tel Aviv Gay Pride.

Materiał filmowy

Przypisy

  1. Adrian Garcia: Gaily Stud: Eliad Cohen (ang.). [dostęp 2014-01-15].
  2. Spartacus International Gay Guide (ang.). amazon.com. [dostęp 2014-01-15].
  3. gay.net: Eliad Cohen's OH MY GOD! Magazine Photos Resurrected (ang.). [dostęp 2014-01-15].