Europa Multiclub

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Europa Multiclub (Europa Multiclub Saune & Gym, EMC, ), największa we Włoszech i jedna z największych w Europie sauna gejowska, mieszcząca się w Rzymie przy Via Aureliana. Europa Multiclub ma 1300 m² powierzchni. W 2005 roku sauna miała 16000 członków.

EMC oferuje między innymi: łaźnię turecką, saunę fińską, jacuzzi, wodospad, pokoje relaksacyjne z filmami, siłownię, kino, solarium, masaże, muzykoterapię i aromaterapię.

Sauna Europa Multiclub współpracuje z Arcigay – największą gejowską organizacją we Włoszech, broniącą praw osób homoseksualnych.

Europa Multiclub a kościół katolicki

Na początku marca 2013 roku media ujawiniły, że w 2008 roku, kościół katolicki za 23 mln € kupił nieruchomość, w której znajduje się Europa Multiclub. Za tym zakupem miał stać drugi w kolejności najważniejszy człowiek w państwie watykańskim, Tarcisio Bertone.[1] W budynku jest 19 mieszkań księży w tym na pierwszym piętrze, czyli dokładnie nad sauną znajduje się 12-pokojowy apartament ultrakonserwatywnego kardynała Ivana Diasa, który wielokrotnie w sposób homofobiczny wypowiadał się na temat osób homoseksualnych.

Przypisy

Linki zewnętrzne