Frot

Z Encyklopedii LGBT

Frot, rodzaj aktywności seksualnej bez penetracji pomiędzy mężczyznami, polegający na wzajemnym ocieraniu się penisami w stanie wzwodu. Frot może dostarczać dużą przyjemność obojgu partnerom, gdyż w czasie kontaktu genitaliów dochodzi do intensywnej stymulacji mocno unerwionej części penisa jaką jest wędzidełko. Ze względu na możliwość podrażnienia delikatnej skóry na penisie w czasie pocierania, najlepiej użyć lubrykantu.

Bezpieczeństwo

Ze względu na brak penetracji i kontaktu preejakulatu lub spermy z błonami śluzowymi frot zaliczany jest do bezpieczniejszych technik seksualnych przy, których możliwość transmisji wirusa HIV jak i wielu innych infekcji jest minimalna.[1] Istnieje jednak pewne ryzyko w przypadku organizmów chorobotwórczych, którym do przeniesienia się wystarczy kontakt skóry ze skórą jak np. opryszka narządów płciowych i kłykciny kończyste.

Przypisy

  1. Jeffrey A. Kelly, Janet S. St. Lawrence, Yolanda E. Diaz, L. Yvonne Stevenson i inni. HIV Risk Behavior Reduction following Intervention with Key Opinion Leaders of Population: An Experimental Analysis. American Journal of Public Health, 81 (2), s. 168–171 (luty 1991). American Public Health Association (ang.). [dostęp 2010-10-24]. 

Linki zewnętrzne