Glory hole

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Glory hole w toalecie publicznej.

Glory hole (pisane również gloryhole lub glory-hole), w angielskim slangu oznacza otwór w ścianie pomiędzy dwiema kabinami w toaletach publicznych, dark roomach, kinach erotycznych itp., przeznaczony dla anonimowych seksualnych kontaktów.[1][2]

Glory hole – motywacje

Glory hole są używane przede wszystkim ze względu na anonimowość jaką oferują. Z kolei potrzeba anonimowości może wynikać z całkowicie różnych motywacji, takich jak:

  • Podniecenie – anonimowość może być czynnikiem zwiększającym podniecenie.
  • Kompleksy – dzięki glory hole osoby mające kompleksy związane mankamentami ciała mogą je ukryć lub w przypadku gdy problemem jest członek mogą zachować anonimowość.
  • Homofobia – glory hole jest też wybierane przez osoby, które boją się ujawniać swoją tożsamość ze względu na homofobię.
  • Homofobia zinternalizowana – osobom cierpiącym na homofobię egodystoniczną, glory hole pozwala nie tylko zachować własną anonimowość, ale też dzięki anonimowości osoby po drugiej stronie ściany, w pewien sposób zdepersonalizować partnera seksualnego.

Inne znaczenia słowa glory hole

Sam w sobie wyraz glory hole w języku angielskim ma inne znaczenie i oznacza na przykład: graciarnię, składzik, otwarty kamieniołom lub bakistę.[3]

Przypisy

  1. Eric Partridge: The New Partridge Dictionary of Slang and Unconventional English. 2006, s. 876.  (ang.)
  2. Dennis Adonis: A Guide to Better Sex: A Sexual Improvement Guide. 2013, s. 73.  (ang.)
  3. Glory hole (pol.). Diki.pl. [dostęp 2017-06-05].