Kevin Grayson

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kevin Grayson
Urodzony 14 kwietnia
Niemcy Frankfurt
Coming out 2013

Kevin Grayson, amerykański zawodnik futbolu amerykańskiego na pozycji skrzydłowego, urodzony 14 kwietnia 1988 roku we Frankfurcie w Niemczech.

Grayson pomimo wcześniejszego związku małżeńskiego z kobietą jest otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. Publicznego coming outu jako osoba homoseksualna dokonał 7 maja 2013 roku w wywiadzie dla CBS Virginia's WTVR.[1]

Nie chcę być postrzegany przez ten pryzmat. Nie powiem, że jest to negatywne, ale gdy ludzie zadają pytania na temat twojej seksualności i koledzy podejmują ten temat, chcesz być z dala od tego na sparingach. Jeśli jesteś sportowcem, chcesz być sportowcem. Chcesz być znany za to, co zrobiłeś na boisku do koszykówki, boisku piłkarskim, korcie tenisowym. Nie chcesz być zawsze „sportowcem gejem”. – Kevin Grayson o swoim coming oucie

Grayson był wielokrotnie świadkiem homofobicznych zachowań w szatniach. W wywiadzie stwierdził, że zna osobiście kilku gejów grających obecnie w lidze.

W 2011 roku Grayson stracił szansę na grę w lidze NFL ze względu na zerwane więzadło. W 2012 r. grał zawodowo we Włoszech.

Materiał filmowy

Przypisy

Zobacz też