Koh Masaki

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Koh Masaki
Urodzony 20 lipca 1983
Japonia Tokio
Zmarł 18 maja 2013
Japonia Japonia
Pseudonimy Shō Nakanishi
Zawód aktor, model

Kō Masaki, Koh Masaki (jap. 真崎 航), japoński model, aktor gejowskich filmów dla dorosłych, urodzony 20 lipca 1983 roku w Tokio, zmarł 18 maja 2013 roku.

Koh Masaki był otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. Karierę aktorską rozpoczął w 2009 roku pod pseudonimem Shō Nakanishi (jap. 中西 翔). Później zaczął występować, używając swojego prawdziwego nazwiska Kō Masaki. Masaki zagrał w ponad 100 filmach, pojawiał się też w czasopismach gejowskich. W przeciwieństwie do wielu gejowskich gwiazd azjatyckich filmów dla dorosłych, Masaki nie zakrywał swojej twarzy. Jako tancerz go-go oprócz Japonii występował w Chinach, Korei Południowej, na Tajwanie i w Tajlandii.

Koh Masaki był dla młodych gejów w Japonii wzorem dumnego geja, pokazywał im, że trzeba zaakceptować swoją orientację i wbrew konserwatywnemu podejściu społeczeństwa do kwestii rodziny, żyć w zgodzie z samym sobą.

W 2012 roku Masaki i jego partner Tien Tien wystąpili w teledysku do utworu „How Beautiful You Are“ japońskiej piosenkarki muzyki pop Ayumi Hamasaki. W 2013 roku para wystąpiła w jednym z odcinków serii dokumentalnej We Are Out, w którym opowiadali o swoim związku.

18 maja 2013 roku, partner Masakiego poinformował o śmierci swojego ukochanego. Śmierć Masakiego nastąpiła po kilku operacjach i była spowodowana zapaleniem otrzewnej, wywołanym zapaleniem wyrostka robaczkowego.[1]

Materiał filmowy

Przypisy

  1. Koh Masaki: 1983-2013 (ang.). kohmasaki.com. [dostęp 2013-05-19].