Kristin Beck

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kristin Beck (2012)
Kristin Beck (Chris Beck) 2011

Kristin Beck, była amerykańska komandoska elitarnej jednostki amerykańskich sił specjalnych Navy SEALs, działaczka LGBT, urodzona jako Chris Beck.

Kristin Beck otwarcie mówi o swojej transpłciowej przeszłości.[1] Publicznego coming outu dokonała w książce biograficznej zatytułowanej Warrior Princess: A U.S. Navy SEAL's Journey to Coming out Transgender, wydanej 1 czerwca 2013 roku. Pierwsze informacje o transpłciowości Kristin Beck pojawiły się w lutym 2013 roku w informacji prasowej na temat książki. Wcześniej dokonała coming outu przed znajomymi na profilu w serwisie Linkedin zmieniając zdjęcie profilowe i imię z Chrisa na Kristin.

Swoją przemianę Beck rozpoczęła w 2011 roku, już po przejściu na emeryturę wojskową. Na razie ograniczyła się do zmiany wyglądu zewnętrznego i prawnej regulacji kwestii płci. Podjęła już decyzję o całkowitej korekcie i w związku z tym przechodzi terapię hormonalną. Jest aktywną działaczką na rzecz osób LGBT. W swojej biografii, której jest współautorką, opisała przebieg służby wojskowej oraz jak część swojej przemiany.

Kristin Beck w trakcie swojej 20-letniej kariery zawodowej wzięła udział w 13 misjach zagranicznych, w tym w 7 wiążących się z działaniami wojennymi. Została odznaczona Purpurowym Sercem i Brązową Gwiazdą.

Materiał filmowy

Cytaty

Nie musisz być SEAL, by być bohaterem, wszyscy stajemy się bohaterami naszych własnych podwórek przez traktowanie wszystkich z godnością i współczuciem.
— Kristin Beck


Chris bardzo chciała być dziewczyną i czuła, że była dziewczyną, utwierdziła się w tej tożsamości bardzo wcześnie w dzieciństwie.
— Anne Speckhard, współautorka biografii Kristin Beck


Przez lata Chris musiał wyłączyć swoją seksualność i żył jako wojownik, zatracający się w walce. Kompletnie ignorował kwestię swojej seksualności. Nie miał też na takie sprawy czasu.
— Anne Speckhard, współautorka biografii Kristin Beck


Zobacz też

Przypisy