Męskie techniki masturbacji

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Akcesoria do masturbacji Fleshlight, różne rodzaje

Męskie techniki masturbacji są zróżnicowane, wpływa na nie wiele czynników i osobistych preferencji. Techniki mogą się także różnić między mężczyznami obrzezanymi i nieobrzezanymi. Niektóre techniki, które mogą dobrze działać u jednej osoby mogą być trudne lub niewygodne dla innych.

Opisy technik

Pięść

Do najczęstszych technik masturbacji mężczyzn należy trzymanie penisa luźnym uchwytem dłoni i przesuwanie ręką w górę i w dół. Ten rodzaj stymulacji zazwyczaj jest wystarczający do osiągnięcia orgazmu i wytrysku. Szybkość ruchu ręki zależy od osoby, choć nie jest rzadkością zwiększanie prędkości w miarę zbliżania się do wytrysku.[1] U nieobrzezanych mężczyzn stymulacja penisa w ten sposób jest łatwiejsza ponieważ napletek będący fałdem skórnym umożliwia łatwe i bezbolesne ruchy w górę i w dół. Ręka nie ociera tu skóry członka. Dla obrzezanych mężczyzn technika wiąże się z tarciem. Aby uniknąć bólu związanego z tarciem, niektórzy mężczyźni wolą korzystać z lubrykantów.

Dwa lub trzy palce

Inną techniką, stosowaną zarówno przez mężczyzn obrzezanych jak i nieobrzezanych jest objęcie penisa tylko palcem wskazującym i kciukiem w połowie długości penisa i przesuwanie pokrywającej skóry w górę i w dół.[1] Inną powszechną metodą jest leżenie twarzą w dół na wygodnej powierzchni, takiej jak materac lub poduszka i pocieranie o nią członka. Technika ta może obejmować wykorzystanie fleshlight (sztuczny odbyt lub pochwa). W przypadku braku takich urządzeń, mężczyźni często stosują fantazje erotyczne, odnośnie stosunków seksualnych z partnerem i mogą dodatkowo wzmagać te fantazje oglądaniem pornograficznych zdjęć podczas masturbacji.

Stymulacja wybranych obszarów

Istnieje wiele innych wariacji na temat technik masturbacji mężczyzn. Mężczyźni mogą również pocierać lub masować żołądź, jej obrzeża i obszar wędzidełka. Niektórzy mężczyźni umieszczają obie ręce na penisie w trakcie masturbacji, podczas gdy inni wykorzystują wolną rękę do stymulacji jąder, sutków lub innych części ciała. Sutki są strefą erogenną. Stymulowanie ich podczas masturbacji zazwyczaj powoduje szybszą erekcję członka, niż bez takiej stymulacji. Niektórzy mogą przytrzymywać w miejscu rękę obejmującą członka wykonując ruchy frykcyjne miednicą w celu symulacji ruchów frykcyjnych wykonywanych w czasie stosunku płciowego. Niektórzy mogą również używać wibratorów i innych akcesoriów seksualnych powszechnie związanych z kobiecą masturbacją. Nieliczni bardzo elastyczni mężczyźni mogą dosięgnąć i stymulować członka za pomocą języka lub warg, a więc wykonać autofellatio.

Stymulacja prostaty

Gruczoł krokowy jest jednym z narządów, które dostarczają płynu do nasienia. Ponieważ prostata jest czuła na dotyk, niektórzy stymulują ją bezpośrednio nawilżonym palcem, dildem lub wibratorem wprowadzając go przez odbyt do odbytnicy. Stymulowanie prostaty z zewnątrz, poprzez nacisk na krocze, również może być przyjemne. Niektórzy mężczyźni stymulują również odbyt, palcami lub w inny sposób, bez stymulacji prostaty.

Nieco kontrowersyjną techniką kontroli wytrysku jest wywarcie nacisku na krocze, w połowie drogi między moszną i odbytem, tuż przed wytryskiem. Może to jednak, spowodować skierowanie nasienia do pęcherza moczowego (wytrysku wstecznego), co samo w sobie nie jest niebezpieczne.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 How does a guy masturbate? (ang.). [dostęp 2011-04-15].