Malanowski i partnerzy

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Malanowski i partnerzy
Gatunek serialu docu-crime
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Liczba odcinków 554
Liczba serii 10 sezonów
Produkcja
Produkcja Constantin-Entertainment, Urlich Brock, Piotr Fromowitz, Christoph Knechtel
Reżyseria Agnieszka Trzos, Mariusz Wojaczek, Krzysztof Świetlik
Szymon Jakubowski
Scenariusz Magdalena Wieklik, Konrad Falęcki, Jacek Raginis, Piotr Januszewicz i inni
Narracja Marek Krupski i Bronisław Cieślak
Muzyka Paris Music
Zdjęcia Łukasz Starek, Kuba Czerwiński, Artur Zwierzchowski, Patryk Jordanowicz, Sebastian Ciechoński
Czas trwania odcinka 22 min.
Emisja
Stacja telewizyjna Polsat
Polsat 2
Polsat Film
Lata emisji od 2009
Data premiery 9 lutego 2009 r.
Status trwający

Malanowski i partnerzy, polski serial z gatunku docu-crime realizowany dla telewizji Polsat od 2009 r. Serial opowiada o biurze detektywistycznym detektywa Malanowskiego znajdującym się w Warszawie. Serial realizowany jest na terenie Warszawy i okolic Piaseczna.

Wątki LGBT

  • Hotel Amorek[1] (odc. 139)

Do detektywa Malanowskiego przychodzi żona zamożnego jubilera podejrzewając, że mąż uciekł ze swoją pracownicą. Detektywi dowiadują się, że jubiler jest gejem.

  • Śmierć na budowie[2] (odc. 360)

Karol student architektury z pomocą swojego kolegi Filipa, którego ojciec jest kierownikiem budowy zatrudnia się na budowie jako stróż nocny. Po jakimś czasie chłopak zostaje znaleziony ze skręconym karkiem, powodem jest upadek ze znacznej wysokości. Matka Karola nie wierząc w wypadek wynajmuje detektywa Malanowskiego w celu wyjaśnienia zagadkowej śmierci syna. Okazuje się, że winnym śmierci Karola jest ojciec Filipa, który dowiedział się od jednego z robotników, że jego syn jest gejem i spotyka się potajemnie z Karolem na budowie.

  • Mroczne sekrety[3] (odc. 373)

Do detektywa Malanowskiego przychodzi Iwona Gral, której mąż, Tomasz dostaje anonimy z groźbami, ale nie chce z nią o tym rozmawiać. Detektywi dowiadują się od klientki, że Tomasz często wyjeżdża na Mazury w interesach. W toku śledztwa okazuje się jednak, że wyjazdy te nie mają nic wspólnego z pracą Tomasza. Wkrótce detektywi odkrywają, że mąż klientki do niedawna miał romans z właścicielem jednej z warszawskich dyskotek, Adrianem Biebrzą. Adrian nie mogąc pogodzić się ze stratą kochanka postanowił go szantażować ujawnieniem romansu i filmu, na którym został nagrany wypadek w czasie, którego Tomasz Gral potrącił kobietę i uciekł. Po wnikliwym śledztwie okazuje się, że anonimy z groźbami wysyłał mąż potrąconej kobiety, która wkrótce po wypadku popełniła samobójstwo.

  • Tajemnica piłkarza[4] (odc. 547)

Patryk Konarowicz, młody utalentowany piłkarz mający zadebiutować w reprezentacji, ulega wypadkowi motocyklowemu. Patrykowi pomaga jeden z detektywów. Następnego dnia do biura Malanowskiego zgłaszają się rodzice chłopaka chcąc podziękować za udzielenie pomocy, przy okazji proszą o zbadanie dziwnego zachowania syna. Okazuje się, że Patryk padł ofiarą szantażysty, który grozi mu ujawnieniem nagrania, na którym widać Patryka podczas stosunku seksualnego z innym mężczyzną. Za milczenie żąda 10 tys. euro. Chłopak decyduje się dokonać coming outu przed rodzicami co nie spotyka się ze zrozumieniem jego ojca. W momencie przekazania pieniędzy dochodzi do złapania szantażysty, którym okazuje się chłopak dziewczyny udającej partnerkę Patryka.

Linki zewnętrzne

Przypisy