Michalina Manios

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Michalina Manios (ur. 1989), modelka, uczestniczka polskiej, drugiej edycji programu Top Model. Urodziła się jako hermafrodyta. Do 18 roku życia nosiła imię Michał. Pochodzi z Kotlinek pod Szadkiem w województwie łódzkim. Studiowała lingwistykę w Krakowie. Jej wzrost to 181 cm, a waga 63 kg.

20 listopada 2011 roku była bohaterką programu Uwaga - kulisy sławy. Swój udział w programie Top Model zakończyła w finałowym odcinku wyemitowanym 7 grudnia 2011 r. zajmując trzecie miejsce.

19 lipca 2012 r. udostępniona została piosenka którą Michalina Manios wykonała wspólnie z autorem muzyki Markiem „Marco” Siemieraszko. Autorem słów jest Maciej Zarański.[1]

Od urodzenia miałam drobny defekt, który wymagał naprawy. Mój organizm wytwarzał gonady zarówno żeńskie, jak i męskie. Do pewnego momentu odbierałam to jako karę od losu, ale różne są nieszczęścia w życiu. Długo się męczyłam, zanim doszłam do tego, co jest teraz.
— Michalina, Podczas programu Top Model
Chcę sobie ułożyć życie, mieć rodziną, przyjaciół, satysfakcję wewnętrzną. Czasem myślę, że mam wyższą misję, dlatego wszystko się zdarzyło. Może komuś otworzę oczy, pomogę. Może kiedy adoptuję dziecko, będę mogła mu pokazać: zobacz, jakie mama ma zdjęcia, zobacz, jak mama śpiewała. Może je zainspiruję.
— Michalina Manios[2]

Cytaty o Michalinie

To jest lekcja dla naszego kraju.
— Marcin Tyszka, Podczas programu Top Model
Niesamowita dziewczyna po prostu, rany boskie totalna!
— Karolina Korwin-Piotrowska. , Podczas programu Top Model
To o czym mówisz, że ty o tym potrafisz powiedzieć tak inteligentnie i w taki fajny sposób to może być twój ogromny atut w świecie mody.
— Dawid Woliński, Podczas programu Top Model

Materiały filmowe

Przypisy

  1. Marek Siemieraszko: Marco feat. Michalina - Go Go (pol.). youtube.com, 2012-07-19. [dostęp 2012-07-28].
  2. Michalina Manios: Może ADOPTUJĘ DZIECKO, może je zainspiruję! (pol.). celebryci.com.pl, 2012-02-26. [dostęp 2012-02-29].