Olly Alexander

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Olly Alexander
Tauron Nowa Muzyka 2014 - Years & Years (13).jpg
Years & Years podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka (2014)
Urodzona 15 lipca 1990
Wielka Brytania Wielka Brytania
Zawód piosenkarz
(Years & Years)

Olly Alexander (wł. Oliver Alexander Thornton), brytyjski wokalista, aktor i scenarzysta urodzony 15 lipca 1990 roku Wielkiej Brytanii.

Olly Alexander jest otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. Wspiera kampanie promujące bezpieczniejszy seks i popularyzowanie badań na obecność wirusa HIV. Angażuje się w walkę z homofobią, z którą sam w młodości musiał się zmagać.

Olly był bohaterem filmu dokumentalnego BBC „Olly Alexander: Growing up Gay”, w którym poruszono tematykę problemów m.in. z depresresją i częstszymi próbami samobójczymi wśród młodzieży LGBT. W programie przedstawiony jest wpływ prześladowań na problemy zdrowotne o czym Olly Alexander otwarcie mówi na własnym przykładzie.[1]

W swoich piosenkach Olly często przedstawia świat z gejowskiej perspektywy. W wywiadach mówi wprost, że jest gejem i śpiewa o swoich chłopakach.

Cytaty

We don’t really allow ourselves those discussions. We are all taught one relationship model. It’s bonkers your partner has to be your best friend, your protector, your confidant, fulfill you sexually. There’s a lot for one person. It’s crazy how diverse we are but we have one relationship standard.
— Olly Alexander[2]

Materiał filmowy

Years & Years - Shine (Olly Alexander & Neil Milan moments)

Przypisy