Oruchuban Ebichu

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Oruchuban Ebichu, anime emitowane w 1999 roku, stworzone na podstawie mangi z 1991. Główną bohaterką anime jest tytułowa Ebichu - chomiczka który zajmuje się domem swojej pani i robi wszystko, niekoniecznie z najlepszym skutkiem, żeby żyło się jej jak najlepiej. Serial składa się z 24 odcinków.

Główni bohaterowie

Ebichu
Główna bohaterka zajmująca się domem. Jest chomikiem. Kocha swoją panią, mimo że ta często stosuje wobec niej przemoc.
Office Lady
Właścicielka Ebichu. Jej chłopakiem jest Kaishounachi, który nieustannie ją zdradza.
Kaishounachi
Chłopak Office Lady, nieustannie ją zdradzający. Ebichu za nim nie przepada, a Kaishounachi nie przepada za Ebichu.
Maa-kun
Znajomy Kaishounachiego. Delikatny i zakochany w Ebichu.

Bohaterowie poboczni

Żona Maa-kuna
Pojawia się głównie w scenach związanych z seksem. Pewnego razu Maa-kun proponuje jej, aby do stosunku przebrała się za chomika.
Matka Office Lady
Pojawia się już w pierwszym odcinku, lecz tylko na chwilę. Najdłuższa rola przypada jej na epizod, kiedy postanawia odwiedzić swoją córkę. Stwierdza wtedy, że Tokio to takie okropne miejsce (to ze względu na to jak miasto zmieniło jej córkę na gorsze).
Ms. Flower Garden
Właściwie Ms. Watanabe (Ms. Flower Garden to nazwa nadana jej przez Ebichu). Przyjaciółka Office Lady. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku, kiedy jej przyjaciółka ma wysoką gorączkę, ażeby pomóc Ebichu w zajmowaniu się domem. Ms. Flower Garden jest tak przesłodzoną osobą, że chomikowi wydaje się, że otaczają ją kwiaty. Przesłodzona dziewczyna pojawia się także w odcinku, kiedy Ebichu, jej pani, jej chłopak i Maa-kun wybierają się na piknik - idzie wspólnie z nimi.
Małżeństwo
Zjawia się w jednym z odcinków. Budzi zazdrość pani Ebichu. Ponownie pojawiają się w jeszcze jednym epizodzie, kiedy Ebichu i Office Lady robią zakupy.
Plotkujące kobiety
Zainteresowane wieloma sprawami, które nie powinny ich obchodzić.


Linki zewnętrzne