OutFilm.pl

Z Encyklopedii LGBT

OutFilm.pl, polski portal społecznościowy i serwis typu „wideo na życzenie”, umożliwiający odpłatne oglądanie filmów o tematyce LGBT. Portal OutFilm.pl został uruchomiony 29 lutego 2012 roku. Właścicielem serwisu jest polski dystrybutor filmów LGBT, firma Tongariro Releasing.

Serwis społecznościowy umożliwia komentowanie i ocenianie filmów, a także dyskutowanie o nich z innymi użytkownikami. Wśród oferowanych filmów są zarówno najdroższe i najgłośniejsze produkcje kina LGBT jak i filmy niszowe. W przyszłości planowane jest udostępnienie możliwości dodawania filmów tworzonych przez samych użytkowników portalu.

Wypożyczanie filmów

Aby wypożyczyć film trzeba się zarejestrować w serwisie, wybrać film i zapłacić za niego SMS-em, kartą lub przelewem. Filmy wypożycza się na 48 godzin. Cena filmu to standardowo 6 zł, wyjątkiem są filmy premierowe, które przez miesiąc od premiery kosztują 12 zł. Serwis oferuje także możliwość wykupienia abonamentu, dostępny jest abonament miesięczny (36 zł) i kwartalny (72 zł). Abonament zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich filmów oferowanych przez OutFilm.pl.[1]

Cennik
  • 1 film: 6 zł (48 godzin)
  • 1 film premierowy: 12 zł (48 godzin)
  • Abonament miesięczny: 36 zł
  • Abonament kwartalny: 72 zł

Wydania DVD

Outfilm oprócz filmów w wersji cyfrowej wydaje też niektóre z nich na płytach DVD.

Filmy dostępne na DVD

Przypisy

  1. Przemysław Poznański: Ruszyła pierwsza internetowa wypożyczalnia filmów LGBT (pol.). wyborcza.biz, 2012-03-01. [dostęp 2012-03-02].

Linki zewnętrzne