Randy Stone

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Randy Stone, amerykański aktor i casting director, urodzony 26 sierpnia 1958, zmarł 12 lutego 2007 roku, w wieku 48 lat w Beverly Hills.

Randy Stone był otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. W 1998 roku został zwolniony z posady casting directora w amerykańskim studiu FOX, decyzję o zwolnieniu zaskarżył do kalifornijskiej komisji pracy, jako nielegalną i motywowaną jego orientacją homoseksualną. Kalifornijska komisja pracy uznała, że Stone był dyskryminowany i nakazała 20th Century Fox przeprosić oraz zaprzestać tego typu praktyk, ale firma odmówiła wykonania nakazu komisji pracy.[1]

Stone rozpoczął karierę aktorską w 1976 roku jako aktor dziecięcy w Aniołkach Charliego. Jako casting director był odpowiedzialny za wybór Gillian Anderson i Davida Duchovnego do amerykańskiego serialu telewizyjnego Z Archiwum X (The X-Files). W filmie Z Archiwum X: Chcę wierzyć (X-Files: I Want To Believe) z 2008 roku w napisach końcowych znajduje się informacja, że film jest poświęcony jego pamięci.

Randy Stone zmarł 12 lutego 2007 na chorobę serca.

Przypisy