Read Only Memories

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Read Only Memories
Plakat gry Read Only Memories
Producent Matt Conn
Wydawca MidBoss
Projektant

John James, Ted DiNola

Data wydania

2014

Gatunek

przygodowa

Platforma Mac OS, Windows, Ouya, iOS, Android
Nośniki

wersja elektroniczna

Read Only Memories, amerykańska gra przygodowa o tematyce cyberpunkowej z 2014 roku, tworzona na systemy Windows, iOS, Mac OS i Android oraz konsolę Ouya.

Gra Read Only Memories została zainspirowana takimi produkcjami jak Snatcher, The Secret of Monkey Island i kilkoma innymi klasycznymi przygodówkami.

Produkcja gry została sfinansowana przez poprzez zbiórkę zorganizowaną na crowdfundingowej stronie internetowej Kickstarter. Między 12 listopada a 12 grudnia 2013 roku zostało zebrane ponad 64 tysiące dolarów amerykańskich.[1]

Zaplanowana premiera gry ma się odbyć w listopadzie 2014 roku na systemach, Mac i PC oraz konsoli Ouya, a pół roku później ma trafić na sprzęty z systemami iOS i Android.

Developerem gry jest studio MidBoss Games, którego siedziba mieści się na Castro Street w San Francisco. Studio MidBoss Games zostało stworzone przez osoby, związane z konwentami GaymerX organizowanymi z myślą o graczach LGBT.[2] Producentem wykonawczym gry jest Matt Conn, amerykański działacz LGBT.

Zarys fabuły

Akcja gry toczy się w 2064 roku w Neo-San Francisco. Bohaterem gry jest dziennikarz, który postanawia odnaleźć zaginionego przyjaciela.

Materiał filmowy

Przypisy