Ronan Farrow

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ronan Farrow
Ronan Farrow 2012.jpg
Ronan Farrow, 2012 r.
Urodzona 19 grudnia 1987
Stany Zjednoczone Nowy Jork
Coming out kwiecień 2018

Ronan Farrow (wł. Satchel Ronan O'Sullivan Farrow), amerykański działacz społeczny, prawnik, dyplomata i analityk, urodzony 19 grudnia 1987 w Nowym Jorku. Syn Mii Farrow i Woody'ego Allena.

Ronan Farrow dokonał publicznego coming outu jako osoba LGBT w trakcie imprezy Point Foundation, podczas, której został uhonorowany nagrodą Courage Award.[1] Wcześniej już w 2013 roku media spekulowały na temat jego orientacji.

Od 2001 do 2009 roku Farrow był Rzecznikiem Młodych UNICEF. Pracował w Departamencie Stanu jako specjalny przedstawiciel do spraw Afganistanu i Pakistanu.

W 2013 Roku Mia Farrow zasugerowała, że Ronan Farrow jest synem Franka Sinatry. Ronan jednak kategorycznie odmówił jakichkolwiek badań DNA stwierdzając że Woody Allen „legalnie, etycznie, osobiście był absolutnie ojcem naszej rodziny”.

Cytaty

Każda osoba ze społeczności LGBT, która musi przejść przez proces samoakceptacji, odrzucenia i izolacji, jest bardziej zdeterminowana. Będąc częścią tej społeczności - Mam ogromne źródło siły. Członkowie społeczności LGBT to jedni z najodważniejszych i najbardziej nieustraszonych ludzi z którymi się spotkałem, oraz jedni z najbardziej stanowczych obrońców bezbronnych i tych których głos jest rzadko słyszalny.
— Ronan Farrow

Materiał Filmowy

Przypisy