Sunstone (komiks)

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sunstone
Autor Stjepan Šejić, Linda Luksic Šejić
Język angielski
Typ utworu komiks
LGBTeka

Sunstone, seria komiksów internetowych ukazująca się w serwisie deviantART od listopada 2011 roku, autorstwa Stjepana Šejića i Lindy Luksic Šejić.

W komiksie przedstawione są relacje pomiędzy parą młodych lesbijek a innymi osobami należącymi do sceny BDSM jak i spoza niej. Komiksy z serii Sunstone publikowane są jako treści wyłącznie dla dorosłych i oznaczone jako „Not safe for work” (NSFW) ze względu na nagość, treści seksualne i wulgaryzmy.

Wybrane postaci

  • Elisabeth "Lisa" Williams, jedna z dwóch głównych bohaterek komiksu, najlepsza przyjaciółka/życiowa partnerka Allison Carter. W relacjach seksualnych z Ally gra rolę podporządkowaną i po raz pierwszy spotyka się z nią twarzą w twarz po miesiącach kontaktów przez internet. Miłość pomiędzy Lisą i Ally ukazywana jest oczami Lisy jako narratorki.
  • Allison "Ally" Carter, najlepsza przyjaciółka/kochanka Lisy i główna postać komiksu Sunstone. Pracuje na codzień jako programistka i przejawia tendencje geekowskie ostro kontrastujące z jej dominującą osobowością w relacji z Lisą. Po pewnym czasie ona również zdaje sobie sprawę ze swej miłości do Lisy.
  • Alan, były chłopak Ally, później jej najlepszy przyjaciel. Projektuje sprzęt do praktyk BDSM dla różnych klubów, klientów, a także dla Ally i Lisy.
  • Anne, tatuażystka, najlepsza przyjaciółka głównych bohaterek.

Materiał filmowy

Linki zewnętrzne