Trans-Fuzja

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Trans-Fuzja – Fundacja na Rzecz Osób Transpłciowych, ogólnopolska organizacja pozarządowa zajmująca się zabieganiem o prawa osób transseksualnych, transgenderowych, transwestytycznych i innych wykraczających poza normy płciowe. Fundacja Trans-Fuzja zajmuje się również edukacją w zakresie wiedzy o płci, organizowaniem akcji mających na celu kształtowanie postaw tolerancji, przełamywanie stereotypów oraz przeciwdziałanie transfobii i dyskryminacji osób transpłciowych.

Fundacja powstała w 2007 roku, a jej rejestracja nastąpiła 8 lipca 2008. Jest organizacją pożytku publicznego. Współzałożycielką i pierwszą prezeską Trans-Fuzji była Voca Ilnicka, współzałożycielką i drugą prezeską była obecna posłanka Zielonych, Anna Grodzka. Następną prezeską była współzałożycielka Trans-Fuzji, Lalka Podobińska[1]. Obecnie osobą prezesującą jest Wiktor Dynarski, [2] a Lalka Podobińska - wiceprezeską. Organizacja posiada grupy w dużych miastach Polski - w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi Krakowie oraz Lublinie. Oprócz tego oddział Trans-Fuzji znajduje się także w Bratysławie, stolicy Słowacji[3]. Główna siedziba fundacji znajduje się w stolicy Polski. Biuro fundacji mieści się przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66.

Trans-Fuzja prowadzi grupy wsparcia dla osób transseksualnych, organizuje Trans-Wieczorki, spotkania filmowo-dyskusyjne, spotkania dla bliskich osób transpłciowych, warsztaty cross-dressingowe, uczestniczy w happeningach, dyżuruje w Telefonie Zaufania dla osób transpłciowych oraz monitoruje media w zakresie tematyki trans. Ważnym działaniem jest prowadzenie warsztatów i seminariów oraz publikacje na temat transpłciowości.

Trans-Fuzja jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000309669[4].

Przypisy

Linki zewnętrzne