Wolontariat i wspieranie LGBT

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wolontariat LGBT, różne formy społecznego wsparcia społeczności LGBT.

Wsparcie osobiste

Manifestacje LGBT

Najprostszą formą wsparcia działań na rzecz społeczności LGBT jest udział w manifestacjach takich jak Parada Równości w Warszawie, Marsz Równości w Krakowie, Marsz Równości w Poznaniu i innych.

Udział w wyborach

Wspieranie środowiska LGBT poprzez głosowanie na polityków i partie posiadające w swoich programach postulaty równościowe.

Kampania Przeciw Homofobii

Kampania Przeciw Homofobii potrzebuje wsparcia w zakresie tłumaczenie tekstów z języków obcych, przygotowania grafiki komputerowej, zarządzanie portalem. Można również włączyć się w pomoc w organizowaniu imprez, konferencji, spotkań filmowych i tematycznych; w tworzenie ulotek, plakatów, folderów i ich dystrybucji w klubach lub innych miejscach. Osoby posiadające specjalistyczne umiejętności mogą udzielać porad prawnych lub psychologicznych.

Strona internetowa wolontariatu KPH

E-mail: wolontariat@kph.org.pl

Miłość Nie Wyklucza

Kampania Miłość Nie Wyklucza potrzebuje pomocy w zakresie rozprowadzania materiałów promocyjnych. Można je pobrać ze strony kampanii lub skontaktować się z jej organizatorami

Strona internetowa wolontariatu MNW

Lambda Warszawa

Lambda Warszawa potrzebuje wsparcia m.in. w zakresie opracowywania materiałów informacyjnych oraz ich dystrybucji w klubach i innych miejscach spotkań, redagowaniu informacje o działaniach Lambdy Warszawa, organizowaniu imprez informacyjno-promocyjnych, pomocy w biurze i bibliotece, przygotowania seminariów lub prowadzenia warsztatów.

Przed rozpoczęciem pracy w Stowarzyszeniu przeprowadzana jest rekrutacji, dzięki której Stowarzyszenie może zaproponować pracę najpełniej odpowiadającą oczekiwaniom i kwalifikacjom. Wolontariuszki i wolontariusze są zobowiązani do przestrzegania Kodeksu Etycznego Wolontariusza, regulującego ich prawa i obowiązki oraz określającego standard naszej pracy i wyznawane przez nas wartości.

Strona internetowa wolontariatu MNW

E-mail: wolontariat@lambdawarszawa.org

Wsparcie poprzez internet

Encyklopedia

Każdy internauta może wesprzeć społeczność LGBT poprzez tworzenie i edytowanie haseł w Encyklopedii LGBT.

Jak stworzyć nowe hasło w Encyklopedii LGBT

Tęczowe Oko Saurona

Posiadacze kont w serwisie Facebook.com mogą włączyć się w akcję eliminowania z tego serwisu mowy nienawiści. Akcję koordynuje Tęczowe Oko Saurona.

Strona Tęczowe Oko Saurona w serwisie Facebook.com

Zaangażowanie w dyskusje

Wspierać społeczność LGBT można też poprzez zaangażowanie w dyskusje pod artykułami dotyczącymi osób LGBT. Wielu ludzi przeciwstawia się postulatom środowisk LGBT z powodu swego niedoinformowania. Rzetelne wyjaśnienie wątpliwości pomaga w budowaniu poparcia dla słusznych postulatów.