Stosunek wybranych grup do osób homoseksualnych w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 110: | Linia 110: | ||
|5% | |5% | ||
|Czy wynająłby/wynajęłaby Pan(i) mieszkanie osobie homoseksualnej? | |Czy wynająłby/wynajęłaby Pan(i) mieszkanie osobie homoseksualnej? | ||
|- | |||
|Wyborcy Pawła Kukiza | |||
|CBOS | |||
|86/2015 | |||
|<ref name="86/2015">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5203 | tytuł = Kim są wyborcy Pawła Kukiza? | data dostępu = 2015-10-18 | imię = Rafał | nazwisko = Boguszewski | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2015-06-23 | język = pl}}</ref> | |||
|2015-05-14 | |||
|2015-05-20 | |||
|154 | |||
|33% | |||
|47% | |||
|20% | |||
|Prawo powinno dopuszczać możliwość zawierania formalnych związków partnerskich przez osoby tej samej płci | |||
|- | |||
|Wyborcy Andrzeja Dudy | |||
|CBOS | |||
|86/2015 | |||
|<ref name="86/2015" /> | |||
|2015-05-14 | |||
|2015-05-20 | |||
|214 | |||
|14% | |||
|78% | |||
|8% | |||
|Prawo powinno dopuszczać możliwość zawierania formalnych związków partnerskich przez osoby tej samej płci | |||
|- | |||
|Wyborcy Bronisława Komorowskiego | |||
|CBOS | |||
|86/2015 | |||
|<ref name="86/2015" /> | |||
|2015-05-14 | |||
|2015-05-20 | |||
|232 | |||
|44% | |||
|43% | |||
|13% | |||
|Prawo powinno dopuszczać możliwość zawierania formalnych związków partnerskich przez osoby tej samej płci | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> |
Wersja z 00:36, 19 paź 2015
Grupa | Sondażownia | Sygnatura | Źródło | Data początku badań | Data końca badań | Liczebność próby | Odpowiedź pozytywna (twierdząca, popierająca) | Odpowiedź negatywna (przecząca, niepopierająca) | Odpowiedź neutralna | Treść zadanego pytania |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mieszkańcy obszarów wiejskich | CBOS | BS/117/2013 | [1] | 2013-07-04 | 2013-07-11 | 396 | 15% | 69% | 16% | Pewne zachowania ludzkie różnie są oceniane z punktu widzenia moralnego. Jaki jest Pana(i) stosunek do homoseksualizmu? |
Niewierzący | CBOS | BS/134/2013 | [2] | dane zagregowane z wielu badań | dane zagregowane z wielu badań | 321 | 55% | 26% | 19% | Oceniane zachowania i zjawiska: Homoseksualizm. |
Mieszkańcy Warszawy | CBOS | [3] | 2013-05-09 | 2013-06-03 | 1100 | 34% | 57% | 9% | Proszę powiedzieć, czy zaakceptował(a)by Pan(i), gdyby osoba homoseksualna został(a) opiekunem Pana(i) dziecka? | |
Mieszkańcy Warszawy | CBOS | [3] | 2013-05-09 | 2013-06-03 | 1100 | 67% | 27% | 6% | Proszę powiedzieć, czy zaakceptował(a)by Pan(i), gdyby osoba homoseksualna został(a) Pana(i) lekarzem? | |
Mieszkańcy Warszawy | CBOS | [3] | 2013-05-09 | 2013-06-03 | 1100 | 71% | 24% | 5% | Proszę powiedzieć, czy zaakceptował(a)by Pan(i), gdyby osoba homoseksualna został(a) Pana(i) szefem w pracy? | |
Mieszkańcy Warszawy | CBOS | [3] | 2013-05-09 | 2013-06-03 | 1100 | 79% | 19% | 2% | Proszę powiedzieć, czy zaakceptował(a)by Pan(i), gdyby osoba homoseksualna został(a) Pana(i) najbliższym sąsiadem? | |
Mieszkańcy Warszawy | CBOS | [3] | 2013-05-09 | 2013-06-03 | 1100 | 75% | 21% | 4% | Proszę powiedzieć, czy zaakceptował(a)by Pan(i), gdyby osoba homoseksualna został(a) Pana(i) bliskim współpracownikiem? | |
Mieszkańcy Warszawy | CBOS | [3] | 2013-05-09 | 2013-06-03 | 1100 | 64% | 31% | 5% | Czy wynająłby/wynajęłaby Pan(i) mieszkanie osobie homoseksualnej? | |
Wyborcy Pawła Kukiza | CBOS | 86/2015 | [4] | 2015-05-14 | 2015-05-20 | 154 | 33% | 47% | 20% | Prawo powinno dopuszczać możliwość zawierania formalnych związków partnerskich przez osoby tej samej płci |
Wyborcy Andrzeja Dudy | CBOS | 86/2015 | [4] | 2015-05-14 | 2015-05-20 | 214 | 14% | 78% | 8% | Prawo powinno dopuszczać możliwość zawierania formalnych związków partnerskich przez osoby tej samej płci |
Wyborcy Bronisława Komorowskiego | CBOS | 86/2015 | [4] | 2015-05-14 | 2015-05-20 | 232 | 44% | 43% | 13% | Prawo powinno dopuszczać możliwość zawierania formalnych związków partnerskich przez osoby tej samej płci |
Wśród mieszkańców wsi najbardziej niechętną wobec homoseksualności grupą są osoby utrzymujące się z pracy w rodzinnym gospodarstwie rolnym. Następna w kolejności to grupa osób utrzymująca się z pracy najemnej, a relatywnie najbardziej tolerancyjną jest grupa osób utrzymująca się pracy na własny rachunek poza rolnictwem.[5]
Przypisy
- ↑ Natalia Hipsz: Wieś polska - postawy, styl życia (pol.). badanie.cbos.pl, 2013-08-22. [dostęp 2013-10-06].
- ↑ Rafał Boguszewski: Osoby niewierzące w Polsce – kim są oraz jakie uznają normy i wartości? (pol.). badanie.cbos.pl, 2013-10-01. [dostęp 2013-10-06].
- ↑ 3,0 3,1 3,2 3,3 3,4 3,5 Barometr Warszawski (pol.). um.warszawa.pl, 2013-10-01. [dostęp 2013-10-06].
- ↑ 4,0 4,1 4,2 Rafał Boguszewski: Kim są wyborcy Pawła Kukiza? (pol.). badanie.cbos.pl, 2015-06-23. [dostęp 2015-10-18].
- ↑ Natalia Hipsz: Wieś polska - charakterystyka ludności rolniczej (pol.). badanie.cbos.pl, 2013-10-08. [dostęp 2013-11-16].
|