Encyklopedia:Informacje prawne

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wszystkie hasła znajdujące się w Encyklopedii LGBT mają znaczenie informacyjne i edukacyjne.

Pamiętaj, że:

  • Używasz Encyklopedii LGBT na własną odpowiedzialność!
  • Encyklopedia LGBT nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
  • W hasłach Encyklopedii LGBT niestety zdarzyć się czasami mogą informacje nieprawdziwe, nierzetelne lub nieaktualne.

Encyklopedia LGBT nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.

Encyklopedia LGBT jest otwartą encyklopedią, co oznacza, że tworzą ją nieodpłatnie ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie wiarygodnych źródeł, nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Encyklopedii LGBT wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Encyklopedia LGBT nie może gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy.

Odpowiedzialność za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji w Encyklopedii LGBT spoczywa na autorze takiej informacji, nie zaś na właścicielach Encyklopedii LGBT czy innych jej autorach. Każda strona Encyklopedii LGBT posiada listę autorów, na której można odnaleźć autorów poszczególnych informacji (zob. Pomoc:Historia strony).

Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.

Jeśli potrzebujesz fachowej rady (na przykład medycznej lub prawnej) skontaktuj się ze specjalistą w danej dziedzinie, który jest upoważniony do udzielenia potrzebnej Ci porady (np. lekarzem, adwokatem).

Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły!

Star of life.svg Zastrzeżenie dotyczące pojęć medycznych

Wszelkie informacje, które mogą dotyczyć lub wpływać na zdrowie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lekarskie.

Zbiór artykułów, jakim jest Encyklopedia LGBT, powstaje w sposób otwarty, dostępny każdemu i bez bezpośredniej kontroli. Mimo że autorzy Encyklopedii LGBT ciągle pracują, by poprawić i poszerzyć poszczególne artykuły, czasami możesz trafić na teksty nieprawdziwe, niepełne lub nieaktualne skrótowe.

Należy zawsze zakładać, że artykuł o treści medycznej nie został napisany przez lekarza bądź, a w przypadku zwierząt, przez lekarza weterynarii.

Artykuły Encyklopedii LGBT dotyczące medycyny, weterynarii i tematów pokrewnych służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada medyczna w przypadku jakiegokolwiek problemu.

Prosimy pamiętać, iż fachowej pomocy należy zawsze szukać w kontakcie z fachowcem, a więc lekarzem, lekarzem dentystą, lekarzem weterynarii, farmaceutą, pielęgniarką lub ratownikiem medycznym.

Zamieszczone w encyklopedii informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka bądź zwierzęcia. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza czy też lekarza weterynarii.

US Department of Justice Scales Of Justice.svg Zastrzeżenie dotyczące pojęć prawniczych

Hasła prawnicze mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady prawne.

Artykuły Encyklopedii LGBT dotyczące prawa i tematów pokrewnych służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada prawna. Umieszczone w tych hasłach informacje nie powinny być jedynym źródłem rozwiązania Twojego problemu prawnego. Spróbuj dotrzeć do innych opracowań. W razie poważnego problemu prawnego powinieneś zasięgnąć fachowej porady prawnej, udzielanej przez profesjonalnie do tego przygotowanego prawnika. W wielu sprawach prawnych istotne są terminy, których niedochowanie może powodować negatywne konsekwencje!