1920
edycji
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
(nowe badania) |
||
(Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 71: | Linia 71: | ||
|TNS OBOP | |TNS OBOP | ||
|K.085/95 | |K.085/95 | ||
|<ref name="K.085/95">{{cytuj stronę | url = http:// | |<ref name="K.085/95">{{cytuj stronę | url = http://tnsglobal.pl/archiv_files/085-95.pdf | tytuł = Jakie zachowania potępiamy? | data dostępu = 2012-07-19 | opublikowany = tnsglobal.pl | data = 1995-07-11 | język = pl}}</ref> | ||
|1995-07-08 | |1995-07-08 | ||
|1995-07-11 | |1995-07-11 | ||
Linia 277: | Linia 277: | ||
|12% | |12% | ||
|Czy społeczeństwo powinno akceptować homoseksualizm? | |Czy społeczeństwo powinno akceptować homoseksualizm? | ||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014">{{Cytuj książkę | nazwisko = Górska | imię = Paulina | nazwisko2 = Mikołajczak | imię2 = Małgorzata | tytuł = Postawy wobec osób homoseksualnych | wydawca = Centrum Badań nad Uprzedzeniami | miejsce = Warszawa | rok = 2014 | url = http://cbu.psychologia.pl/uploads/f_winiewski/PPS2%20raporty/Postawy%20wobec%20os%C3%B3b%20homoseksualnych%20PG%20MM%20ST%20poprawiony.pdf | język = pl}}</ref> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|29% | |||
|49% | |||
|22% | |||
|„Osoby homoseksualne stanowią zagrożenie dla wszystkiego, co uważam za dobre, moralne i normalne w społeczeństwie.” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|35% | |||
|45% | |||
|20% | |||
|„Osoby homoseksualne zagrażają polskiej rodzinie” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|36% | |||
|36% | |||
|28% | |||
|„Jeśli osoby homoseksualne zdobędą większe prawa, odbędzie się to naszym kosztem” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|22% | |||
|59% | |||
|19% | |||
|„Kiedy to tylko możliwe, osób homoseksualnych powinno się unikać” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|28% | |||
|42% | |||
|30% | |||
|„Osoby homoseksualne są niemoralne” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|53% | |||
|23% | |||
|24% | |||
|„Osoby homoseksualne stały się zdecydowanie zbyt konfrontacyjne w swoich żądaniach równouprawnienia” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|34% | |||
|43% | |||
|23% | |||
|„Osoby homoseksualne, które ujawniły swoją orientację, powinny być podziwiane za odwagę” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2014" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|43% | |||
|30% | |||
|27% | |||
|„Osoby homoseksualne muszą wciąż walczyć o równe prawa” (7 stopniowa skala od 1-„Zdecydowanie się zgadzam” do 7-„Zdecydowanie się nie zgadzam”) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2015">{{Cytuj książkę | nazwisko = Stefaniak | imię = Anna | nazwisko2 = Bilewicz | imię2 = Michał | nazwisko3 = Winiewski | imię3 = Mikołaj | tytuł = Uprzedzenia w Polsce | wydawca = Wydawnictwo Liberi Libri | miejsce = Warszawa | rok = 2015 | url = http://www.liberilibri.pl/stefaniak/item/download/1_a00691de6346f458291910cbb943a8a6 | isbn = 978-83-63487-14-0 | język = pl}}</ref> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|75% | |||
|25% | |||
|0% | |||
|b.d. (Badani byli proszeni o odpowiedź czy byliby skłonni zaakceptować osoby homoseksualne w pracy) | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|PPS2 | |||
|<ref name="cbu2015" /> | |||
|2013-06-01 (?) | |||
|2013-06-30 (?) | |||
|965 | |||
|72% | |||
|26% | |||
|2% | |||
|b.d. (Badani byli proszeni o odpowiedź czy byliby skłonni zaakceptować osoby homoseksualne jako sąsiadów) | |||
|- | |- | ||
|CBOS | |CBOS | ||
Linia 288: | Linia 398: | ||
|18% | |18% | ||
|Oceniane zachowanie: Homoseksualizm | |Oceniane zachowanie: Homoseksualizm | ||
|- | |||
|CBOS | |||
|15/2014 | |||
|<ref name="15/2014">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=4954 | tytuł = Religijność a zasady moralne | data dostępu = 2016-05-13 | imię = Rafał | nazwisko = Boguszewski | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2014-02-04 | język = pl}}</ref> | |||
|2013-12-05 | |||
|2013-12-12 | |||
|910 | |||
|22% | |||
|70% | |||
|8% | |||
|Jaki jest Pana(i) stosunek do przedstawionych zachowań i sytuacji? Czy, Pana(i) zdaniem, są one dopuszczalne czy też niedopuszczalne? Współżycie seksualne osób tej samej płci | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|149/2014 | |||
|<ref name="149/2014">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5088 | tytuł = Granice tolerancji - stosunek do wybranych grup mniejszościowych | data dostępu = 2014-12-24 | imię = Natalia | nazwisko = Hipsz | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2014-11-04 | język = pl}}</ref> | |||
|2014-09-11 | |||
|2014-09-17 | |||
|946 | |||
|18% | |||
|77% | |||
|5% | |||
|Czy miał(a)by pan(i) coś przeciwko temu, aby mieć za sąsiada geja? | |||
|- | |||
|PBS | |||
| | |||
|<ref name="MNW">{{cytuj stronę | url = http://miloscniewyklucza.pl/doc/PostawyWobecRownosciMalzenskiejWPolsce_raportMNW.pdf | tytuł = Postawy wobec równości małżeńskiej w Polsce | data dostępu = 2016-05-01 | opublikowany = miloscniewyklucza.pl| język = pl}}</ref> | |||
|2015-05-01 (?) | |||
|2015-05-15 (?) | |||
|1000 | |||
|61% | |||
|25% | |||
|14% | |||
|Czy zaakceptował(a)by Pan/i dwie osoby tej samej płci żyjące w stałym związku zamieszkiwały w Pana/Pani mieście? | |||
|- | |||
|PBS | |||
| | |||
|<ref name="MNW" /> | |||
|2015-05-01 (?) | |||
|2015-05-15 (?) | |||
|1000 | |||
|52% | |||
|33% | |||
|15% | |||
|Czy zaakceptował(a)by Pan/i dwie osoby tej samej płci żyjące w stałym związku były Pana/Pani sąsiadami? | |||
|- | |||
|PBS | |||
| | |||
|<ref name="MNW" /> | |||
|2015-05-01 (?) | |||
|2015-05-15 (?) | |||
|1000 | |||
|50% | |||
|34% | |||
|16% | |||
|Czy zaakceptował(a)by Pan/i dwie osoby tej samej płci żyjące w stałym związku były zatrudnione w Pana/Pani miejscu pracy? | |||
|- | |||
|PBS | |||
| | |||
|<ref name="MNW" /> | |||
|2015-05-01 (?) | |||
|2015-05-15 (?) | |||
|1000 | |||
|39% | |||
|41% | |||
|20% | |||
|Czy zaakceptował(a)by Pan/i dwie osoby tej samej płci żyjące w stałym związku były wśród Pana/Pani znajomych, przyjaciół? | |||
|- | |||
|PBS | |||
| | |||
|<ref name="MNW" /> | |||
|2015-05-01 (?) | |||
|2015-05-15 (?) | |||
|1000 | |||
|29% | |||
|47% | |||
|24% | |||
|Czy zaakceptował(a)by Pan/i dwie osoby tej samej płci żyjące w stałym związku zostały członkami Pana/Pani bliskiej rodziny? | |||
|} | |} | ||
<noinclude>{{Przypisy}} | <noinclude>{{Przypisy}} |