Stosunek do innych szczegółowych aspektów związków partnerskich w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
(nowe hasło) |
(nowe badania, reorganizacja wyników) |
||
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 17: | Linia 17: | ||
|BS/76/2011 | |BS/76/2011 | ||
|<ref name="BS/76/2011">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=4488 | tytuł = Opinie o legalizacji związków partnerskich | data dostępu = 2012-07-20 | imię = Rafał | nazwisko = Boguszewski | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2011-06-21 | język = pl}}</ref> | |<ref name="BS/76/2011">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=4488 | tytuł = Opinie o legalizacji związków partnerskich | data dostępu = 2012-07-20 | imię = Rafał | nazwisko = Boguszewski | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2011-06-21 | język = pl}}</ref> | ||
|2011-06-02 | |2011-06-02 | ||
|2011-06-08 | |2011-06-08 | ||
Linia 72: | Linia 28: | ||
| | | | ||
|<ref name="smgkrc2012">{{cytuj stronę | url = http://wyborcza.pl/1,75478,11964050,Polacy__Geje___tak__ale_bez_dzieci.html | tytuł = Polacy: Geje – tak, ale bez dzieci | data dostępu = 2012-08-07 | imię = Renata | nazwisko = Grochal | opublikowany = wyborcza.pl| data = 2012-06-19 | język = pl}}</ref> | |<ref name="smgkrc2012">{{cytuj stronę | url = http://wyborcza.pl/1,75478,11964050,Polacy__Geje___tak__ale_bez_dzieci.html | tytuł = Polacy: Geje – tak, ale bez dzieci | data dostępu = 2012-08-07 | imię = Renata | nazwisko = Grochal | opublikowany = wyborcza.pl| data = 2012-06-19 | język = pl}}</ref> | ||
|2011-11-16 | |2011-11-16 | ||
|2011-12-21 | |2011-12-21 | ||
Linia 108: | Linia 53: | ||
|2013-02-06 | |2013-02-06 | ||
|1111 | |1111 | ||
| | |66% | ||
| | |24% | ||
| | |10% | ||
|Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do | |Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do występowania o rentę rodzinną po zmarłym partnerze/partnerce? | ||
|- | |- | ||
| | |PBS | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="MNW">{{cytuj stronę | url = http://miloscniewyklucza.pl/doc/PostawyWobecRownosciMalzenskiejWPolsce_raportMNW.pdf | tytuł = Postawy wobec równości małżeńskiej w Polsce | data dostępu = 2016-05-01 | opublikowany = miloscniewyklucza.pl| język = pl}}</ref> | ||
| | |2015-05-01 (?) | ||
| | |2015-05-15 (?) | ||
| | |1000 | ||
| | |54% | ||
| | |35% | ||
| | |11% | ||
| | |Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do otrzymywania zasiłku opiekuńczego, gdy nie pracują, by zajmować się chorym partnerem/partnerką i renty po zmarłym/zmarłej partnerze/partnerce? | ||
|- | |- | ||
| | |PBS | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="MNW" /> | ||
| | |2015-05-01 (?) | ||
| | |2015-05-15 (?) | ||
| | |1000 | ||
| | |58% | ||
| | |33% | ||
| | |11% | ||
| | |Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do odmowy udzielenia zeznań przeciwko partnerowi/partnerce? | ||
|- | |- | ||
| | |PBS | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="MNW" /> | ||
| | |2015-05-01 (?) | ||
| | |2015-05-15 (?) | ||
| | |1000 | ||
| | |50% | ||
| | |39% | ||
|10% | |10% | ||
| | |Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do zmiany nazwiska na nazwisko partnera/partnerki lub przyjęcia podwójnego nazwiska? | ||
|- | |- | ||
| | |PBS | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="MNW" /> | ||
| | |2015-05-01 (?) | ||
| | |2015-05-15 (?) | ||
| | |1000 | ||
| | |55% | ||
| | |34% | ||
|10% | |10% | ||
| | |Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały obowiązki małżeńskie: Obowiązek współdziałania dla dobra związku, wzajemnej pomocy, pozostawania we wspólnym pożyciu i wierności? | ||
|- | |||
|PBS | |||
| | |||
|<ref name="MNW" /> | |||
|2015-05-01 (?) | |||
|2015-05-15 (?) | |||
|1000 | |||
|60% | |||
|30% | |||
|9% | |||
|Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo, by być pełnomocnikiem partnera/partnerki w sprawach formalnych (np. w sądzie, urzędzie skarbowym, odbierając korespondencję na poczcie)? | |||
|} | |} | ||
<noinclude>{{Przypisy}} | <noinclude>{{Przypisy}} |
Aktualna wersja na dzień 02:48, 8 maj 2016
Sondażownia | Sygnatura | Źródło | Data początku badań | Data końca badań | Liczebność próby | Odpowiedź pozytywna (twierdząca, popierająca) | Odpowiedź negatywna (przecząca, niepopierająca) | Odpowiedź neutralna | Treść zadanego pytania |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CBOS | BS/76/2011 | [1] | 2011-06-02 | 2011-06-08 | 1164 | 67% | 21% | 12% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do występowania o rentę rodzinną po zmarłym partnerze/zmarłej partnerce? |
SMG/KRC | [2] | 2011-11-16 | 2011-12-21 | 1715 | 55% | 30% | 15% | Czy osoby żyjące w związkach homoseksualnych powinny mieć prawo do dziedziczenia renty bądź emerytury? | |
INSE Research | [3] | 2012-11-14 | 2012-11-14 | 860 | 29% | 69% | 2% | Czy popiera Pani/Pan dostępność zapłodnienia in-vitro dla par homoseksualnych? | |
CBOS | BS/24/2013 | [4] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 66% | 24% | 10% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do występowania o rentę rodzinną po zmarłym partnerze/partnerce? |
PBS | [5] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 54% | 35% | 11% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do otrzymywania zasiłku opiekuńczego, gdy nie pracują, by zajmować się chorym partnerem/partnerką i renty po zmarłym/zmarłej partnerze/partnerce? | |
PBS | [5] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 58% | 33% | 11% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do odmowy udzielenia zeznań przeciwko partnerowi/partnerce? | |
PBS | [5] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 50% | 39% | 10% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do zmiany nazwiska na nazwisko partnera/partnerki lub przyjęcia podwójnego nazwiska? | |
PBS | [5] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 55% | 34% | 10% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały obowiązki małżeńskie: Obowiązek współdziałania dla dobra związku, wzajemnej pomocy, pozostawania we wspólnym pożyciu i wierności? | |
PBS | [5] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 60% | 30% | 9% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo, by być pełnomocnikiem partnera/partnerki w sprawach formalnych (np. w sądzie, urzędzie skarbowym, odbierając korespondencję na poczcie)? |
Przypisy
- ↑ Rafał Boguszewski: Opinie o legalizacji związków partnerskich (pol.). badanie.cbos.pl, 2011-06-21. [dostęp 2012-07-20].
- ↑ Renata Grochal: Polacy: Geje – tak, ale bez dzieci (pol.). wyborcza.pl, 2012-06-19. [dostęp 2012-08-07].
- ↑ In-vitro (pol.). research.inse.pl. [dostęp 2013-02-04].
- ↑ Michał Feliksiak: Stosunek do praw gejów i lesbijek oraz związków partnerskich (pol.). badanie.cbos.pl, 2013-02-27. [dostęp 2013-03-27].
- ↑ 5,0 5,1 5,2 5,3 5,4 Postawy wobec równości małżeńskiej w Polsce (pol.). miloscniewyklucza.pl. [dostęp 2016-05-01].
|