Stosunek do innych szczegółowych aspektów związków partnerskich w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
(nowe hasło) |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 156: | Linia 156: | ||
|10% | |10% | ||
|Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do występowania o rentę rodzinną po zmarłym partnerze/partnerce? | |Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do występowania o rentę rodzinną po zmarłym partnerze/partnerce? | ||
|- | |||
|CBOS | |||
|32/2015 | |||
|<ref name="32/2015">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5149 | tytuł = Oczekiwane zmiany w nauczaniu Kościoła | data dostępu = 2015-10-18 | imię = Beata | nazwisko = Roguska | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2015-03-10 | język = pl}}</ref> | |||
|2015-02-05 | |||
|2015-02-11 | |||
|1003 | |||
|32% | |||
|52% | |||
|15% | |||
|Czy uważa Pan(i), że kościół katolicki powinien umożliwić osobom będącym w związkach homoseksualnych przystępowanie do komunii | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|32/2015 | |||
|<ref name="32/2015" /> | |||
|2015-02-05 | |||
|2015-02-11 | |||
|1003 | |||
|16% | |||
|75% | |||
|9% | |||
|Czy uważa Pan(i), że kościół katolicki powinien dopuścić osoby będące w związkach homoseksualnych do sakramentu małżeństwa | |||
|} | |} | ||
<noinclude>{{Przypisy}} | <noinclude>{{Przypisy}} |
Wersja z 00:37, 19 paź 2015
Sondażownia | Sygnatura | Źródło | Data początku badań | Data końca badań | Liczebność próby | Odpowiedź pozytywna (twierdząca, popierająca) | Odpowiedź negatywna (przecząca, niepopierająca) | Odpowiedź neutralna | Treść zadanego pytania |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CBOS | BS/76/2011 | [1] | 2011-06-02 | 2011-06-08 | 1164 | 90% | 5% | 5% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do pochowania zmarłego partnera/zmarłej partnerki? |
CBOS | BS/76/2011 | [1] | 2011-06-02 | 2011-06-08 | 1164 | 85% | 9% | 6% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do uzyskania informacji o stanie zdrowia partnera/partnerki i podejmowania decyzji związanych z leczeniem? |
CBOS | BS/76/2011 | [1] | 2011-06-02 | 2011-06-08 | 1164 | 75% | 16% | 9% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do objęcia partnera/partnerki ubezpieczeniem zdrowotnym? |
CBOS | BS/76/2011 | [1] | 2011-06-02 | 2011-06-08 | 1164 | 72% | 17% | 9% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do dziedziczenia po zmarłym partnerze? |
CBOS | BS/76/2011 | [1] | 2011-06-02 | 2011-06-08 | 1164 | 67% | 21% | 12% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do występowania o rentę rodzinną po zmarłym partnerze/zmarłej partnerce? |
SMG/KRC | [2] | 2011-11-16 | 2011-12-21 | 1715 | 68% | 22% | 10% | Czy osoby żyjące w związkach homoseksualnych powinny mieć prawo do informacji o zdrowiu partnera? | |
SMG/KRC | [2] | 2011-11-16 | 2011-12-21 | 1715 | 55% | 30% | 15% | Czy osoby żyjące w związkach homoseksualnych powinny mieć prawo do dziedziczenia renty bądź emerytury? | |
INSE Research | [3] | 2012-11-14 | 2012-11-14 | 860 | 29% | 69% | 2% | Czy popiera Pani/Pan dostępność zapłodnienia in-vitro dla par homoseksualnych? | |
CBOS | BS/24/2013 | [4] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 88% | 7% | 5% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do pochowania zmarłego partnera/partnerki? |
CBOS | BS/24/2013 | [4] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 84% | 10% | 6% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do uzyskania informacji o stanie zdrowia partnera/partnerki i podejmowania decyzji związanych z leczeniem? |
CBOS | BS/24/2013 | [4] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 75% | 18% | 7% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do objęcia partnera/partnerki ubezpieczeniem zdrowotnym? |
CBOS | BS/24/2013 | [4] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 72% | 18% | 10% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do dziedziczenia po zmarłym partnerze/partnerce? |
CBOS | BS/24/2013 | [4] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 66% | 24% | 10% | Jak Pan(i) sądzi, czy osoby pozostające w stałym związku niebędące małżeństwem powinny mieć prawo do występowania o rentę rodzinną po zmarłym partnerze/partnerce? |
CBOS | 32/2015 | [5] | 2015-02-05 | 2015-02-11 | 1003 | 32% | 52% | 15% | Czy uważa Pan(i), że kościół katolicki powinien umożliwić osobom będącym w związkach homoseksualnych przystępowanie do komunii |
CBOS | 32/2015 | [5] | 2015-02-05 | 2015-02-11 | 1003 | 16% | 75% | 9% | Czy uważa Pan(i), że kościół katolicki powinien dopuścić osoby będące w związkach homoseksualnych do sakramentu małżeństwa |
Przypisy
- ↑ 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Rafał Boguszewski: Opinie o legalizacji związków partnerskich (pol.). badanie.cbos.pl, 2011-06-21. [dostęp 2012-07-20].
- ↑ 2,0 2,1 Renata Grochal: Polacy: Geje – tak, ale bez dzieci (pol.). wyborcza.pl, 2012-06-19. [dostęp 2012-08-07].
- ↑ In-vitro (pol.). research.inse.pl. [dostęp 2013-02-04].
- ↑ 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 Michał Feliksiak: Stosunek do praw gejów i lesbijek oraz związków partnerskich (pol.). badanie.cbos.pl, 2013-02-27. [dostęp 2013-03-27].
- ↑ 5,0 5,1 Beata Roguska: Oczekiwane zmiany w nauczaniu Kościoła (pol.). badanie.cbos.pl, 2015-03-10. [dostęp 2015-10-18].
|