Stosunek do spraw adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
(nowe hasło) |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
<includeonly>== Stosunek do spraw adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci ==</includeonly> | <includeonly>== Stosunek do spraw wychowywania i adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci ==</includeonly> | ||
{| class="wikitable sortable" border="2" cellpadding="4" cellspacing="0" style="margin: 1em 1em 1em 0; background: #f9f9f9; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse; font-size: 90%;" | {| class="wikitable sortable" border="2" cellpadding="4" cellspacing="0" style="margin: 1em 1em 1em 0; background: #f9f9f9; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse; font-size: 90%;" | ||
Linia 156: | Linia 156: | ||
|5% | |5% | ||
|Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? | |Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? | ||
|- | |||
|CBOS | |||
|Nr 153/2014 | |||
|<ref name="153/2014">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5092 | tytuł = Prawo a moralność - opinie o zachowaniach kontrowersyjnych społecznie | data dostępu = 2014-12-24 | imię = Natalia | nazwisko = Hipsz | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2014-11-14 | język = pl}}</ref> | |||
|2014-09-11 | |||
|2014-09-17 | |||
|946 | |||
|56% | |||
|35% | |||
|9% | |||
|Czy ma (mają) prawo tak postąpić? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwie kobiety lesbijki prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe i wychowują dziecko jednej z nich. | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|Nr 153/2014 | |||
|<ref name="153/2014">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5092 | tytuł = Prawo a moralność - opinie o zachowaniach kontrowersyjnych społecznie | data dostępu = 2014-12-24 | imię = Natalia | nazwisko = Hipsz | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2014-11-14 | język = pl}}</ref> | |||
|2014-09-11 | |||
|2014-09-17 | |||
|946 | |||
|52% | |||
|39% | |||
|9% | |||
|Czy ma (mają) prawo tak postąpić? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwóch mężczyzn gejów prowadzi wspólnie gospodarstwo domowe i wychowuje dziecko zmarłej siostry jednego z nich. | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|Nr 153/2014 | |||
|<ref name="153/2014">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5092 | tytuł = Prawo a moralność - opinie o zachowaniach kontrowersyjnych społecznie | data dostępu = 2014-12-24 | imię = Natalia | nazwisko = Hipsz | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2014-11-14 | język = pl}}</ref> | |||
|2014-09-11 | |||
|2014-09-17 | |||
|946 | |||
|46% | |||
|49% | |||
|10% | |||
|Czy uważa pan(i) takie zachowanie za właściwe? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwie kobiety lesbijki prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe i wychowują dziecko jednej z nich. | |||
|- | |||
|CBOS | |||
|Nr 153/2014 | |||
|<ref name="153/2014">{{cytuj stronę | url = http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5092 | tytuł = Prawo a moralność - opinie o zachowaniach kontrowersyjnych społecznie | data dostępu = 2014-12-24 | imię = Natalia | nazwisko = Hipsz | opublikowany = badanie.cbos.pl | data = 2014-11-14 | język = pl}}</ref> | |||
|2014-09-11 | |||
|2014-09-17 | |||
|946 | |||
|38% | |||
|53% | |||
|9% | |||
|Czy uważa pan(i) takie zachowanie za właściwe? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwóch mężczyzn gejów prowadzi wspólnie gospodarstwo domowe i wychowuje dziecko zmarłej siostry jednego z nich. | |||
|} | |} | ||
<noinclude>{{Przypisy}} | <noinclude>{{Przypisy}} |
Wersja z 02:55, 24 gru 2014
Sondażownia | Sygnatura | Źródło | Data początku badań | Data końca badań | Liczebność próby | Odpowiedź pozytywna (twierdząca, popierająca) | Odpowiedź negatywna (przecząca, niepopierająca) | Odpowiedź neutralna | Treść zadanego pytania |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CBOS | BS/143/128/94 | [1] | 1994-06-17 | 1994-06-20 | 1197 | 6% | 88% | 6% | Czy, Pana(i) zdaniem, homoseksualistom powinno się zezwolić/zezwalać na adopcje dzieci? |
CBOS | BS/49/2001 | [2] | 2001-04-06 | 2001-04-09 | 1036 | 8% | 84% | 8% | Czy, Pana(i) zdaniem, osoby tej samej płci pozostające ze sobą w bliskim związku powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
CBOS | BS/189/2003 | [3] | 2003-11-29 | 2003-12-02 | 1000 | 8% | 84% | 8% | Czy, Pana(i) zdaniem, osoby tej samej płci pozostające ze sobą w związku intymnym powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
CBOS | BS/127/2005 | [4] | 2005-07-01 | 2005-07-04 | 1021 | 6% | 90% | 4% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
CBOS | BS/178/2005 | [5] | 2005-10-13 | 2005-10-16 | 1003 | 9% | 84% | 8% | Jak Pan(i) sądzi, czy pary gejów i lesbijek powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
Eurobarometr 2006 | [6] | b.d. | b.d. | b.d. | 7% | 89% | 4% | Czy uważasz, że adopcja przez parę osób tej samej płci winny być możliwe w całej Unii? | |
CBOS | BS/88/2008 | [7] | 2008-05-09 | 2008-05-12 | 1116 | 6% | 90% | 4% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
GfK Polonia | [8] | 2009-07-03 | 2009-07-05 | 1000 | 5% | 87% | 8% | Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci? | |
GfK Polonia | [8] | 2010-03-08 | 2010-03-08 | 979 | 5% | 93% | 2% | Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci? | |
CBOS | BS/95/2010 | [9] | 2010-04-08 | 2010-04-19 | 1056 | 6% | 89% | 5% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
TNS OBOP | [10] | 2011-05-24 | 2011-05-24 | 500 | 7% | 90% | 3% | b.d. | |
Homo Homini | [11] | b.d. | b.d | b.d. | 14% | 84% | 3% | Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci? | |
CBOS | BS/24/2013 | [12] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 8% | 87% | 5% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
CBOS | Nr 153/2014 | [13] | 2014-09-11 | 2014-09-17 | 946 | 56% | 35% | 9% | Czy ma (mają) prawo tak postąpić? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwie kobiety lesbijki prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe i wychowują dziecko jednej z nich. |
CBOS | Nr 153/2014 | [13] | 2014-09-11 | 2014-09-17 | 946 | 52% | 39% | 9% | Czy ma (mają) prawo tak postąpić? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwóch mężczyzn gejów prowadzi wspólnie gospodarstwo domowe i wychowuje dziecko zmarłej siostry jednego z nich. |
CBOS | Nr 153/2014 | [13] | 2014-09-11 | 2014-09-17 | 946 | 46% | 49% | 10% | Czy uważa pan(i) takie zachowanie za właściwe? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwie kobiety lesbijki prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe i wychowują dziecko jednej z nich. |
CBOS | Nr 153/2014 | [13] | 2014-09-11 | 2014-09-17 | 946 | 38% | 53% | 9% | Czy uważa pan(i) takie zachowanie za właściwe? Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje: Dwóch mężczyzn gejów prowadzi wspólnie gospodarstwo domowe i wychowuje dziecko zmarłej siostry jednego z nich. |
Przypisy
- ↑ Barbara Badora: Społeczna akceptacja homoseksualizmu (pol.). badanie.cbos.pl, 1994-08-25. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Postawy wobec małżeństw homoseksualnych (pol.). badanie.cbos.pl, 2001-04-20. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Związki partnerskie par homoseksualnych (pol.). badanie.cbos.pl, 2003-12-10. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Akceptacja praw dla gejów i lesbijek i społeczny dystans wobec nich (pol.). badanie.cbos.pl, 2005-07-27. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Osobista znajomość i akceptacja praw gejów i lesbijek w krajach Europy Środkowej (pol.). badanie.cbos.pl, 2005-11-18. [dostęp 2012-07-21].
- ↑ Eurobarometer 66 Public Opinion in the European Union : First Results (ang.). ec.europa.eu, 2006. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Prawa gejów i lesbijek (pol.). badanie.cbos.pl, 2008-06-06. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ 8,0 8,1 Jarosław Stróżyk: [www.rp.pl/galeria/99645,2,332331.html Polacy nie chcą małżeństw homoseksualnych] (pol.). 2009-07-10. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Feliksiak: Postawy wobec gejów i lesbijek (pol.). badanie.cbos.pl, 2010-06-05. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Renata Grochal: Gej przestraszył Platformę (pol.). wysokieobcasy.pl, 2011-05-31. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Sondaż Super Expressu o związkach partnerskich: Polacy przeciw małżeństwom homo! (pol.). se.pl, 2013-02-04. [dostęp 2013-02-04].
- ↑ Michał Feliksiak: Stosunek do praw gejów i lesbijek oraz związków partnerskich (pol.). badanie.cbos.pl, 2013-02-27. [dostęp 2013-03-27].
- ↑ 13,0 13,1 13,2 13,3 Natalia Hipsz: Prawo a moralność - opinie o zachowaniach kontrowersyjnych społecznie (pol.). badanie.cbos.pl, 2014-11-14. [dostęp 2014-12-24].
|