Big Apple Softball League

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Big Apple Softball League (BASL), softballowa liga LGBT w Nowym Jorku.

Liga BASL jest otwarta dla graczy ze wszystkich niezależnie od umiejętności i zdolności, rasy, religii, wieku, płci i orientacji seksualnej. Rozgrywki ligowe trwają od końca kwietnia do początku sierpnia. Zespoły ligi biorą dział w turniejach w USA i Kanadzie, w tym NAGAAA i Gay World Series.

Historia BASL

Liga została założona w 1977 r. jako The Manhattan Community Athletic Association (MCAA). W pierwszym sezonie liga składała się z zaledwie 12 zespołów. W 1980 roku liga zmieniła nazwę na Big Apple Softball League i liczyła 16 zespołów. W 2007 roku liga obchodziła swoje 30-lecie.

Obecnie liga składa się z 39 zespołów, podzielonych na 5 dywizji w zależności od poziomu umiejętności. Prawie wszystkie zespoły są sponsorowane przez co najmniej jedną organizację. Wśród sponsorów są między innymi HBO, BareNecessities.com, CustomInk.com i InsightOut Book Club.

Ciekawostki

W 1984 roku drużyna Falcons (jeden z pierwszych zespołów w BASL) została zdyskwalifikowana przez NAGAAA za to, że wśród zawodników był heteroseksualista. Uzasadnieniem decyzji było, że turniej jest tylko dla graczy homoseksualnych. W następnym roku zasady zostały zmienione.

Linki zewnętrzne