Pozycje w seksie gejowskim

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pozycje seksu analnego

Partner pasywny tyłem do aktywnego

Pozycja „na boku”
na boku 
(Znana również jako „łyżeczki”) Jedna z najłatwiejszych a zarazem dajacych najwięcej komfortu pozycji. Obaj partnerzy leżą na boku i obaj mają możliwość inicjowania ruchu w trakcie stosunku. Maksymalna powierzchnia kontaktu, odczuwanie ciepła ciala partnera, możliwość przytulenia twarzy i pocałunków stwarzają niepowtarzalne poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Pozycja ta umożliwia również łatwy dostęp do członka partnera pasywnego co pozwala na dostarczenie dodatkowych wrażeń.[1]
Pozycja „na pieska”
na pieska 
W pozycji tej silnie zaznacza się dominacja partnera aktywnego nad pasywnym. Jej często podkreślaną zaletą jest możliwość podziwiania charakterystycznie wypiętych pośladków partnera pasywnego.[2]
Pozycja na stojąco, przy filarze lub ścianie
Na stojąco
na stojąco 
Pozycje z tej grupy ta nie wymagają żadnego mebla. Partner pasywny może opierać się rękoma o ścianę lub mebel. Te cechy sprawiają, że pozycja ta jest często stosowana w ciemniach.

Partner pasywny przodem do aktywnego

Pozycja „na pagony” lub misjonarska
Na krawędzi łóżka
Trapez
na pagony 
(Zwana również „misjonarską”.) W pozycji tej partner pasywny ma nogi mocno uniesione do góry i wspiera je na ramionach partnera aktywnego. Dodatkowe podniecenie mogą wywoływać delikatne muśnięcia moszny o pośladki.
Wielkie V
wielkie V 
Pozycja podobna do misjonarskiej charakteryzuje się jednak większym dystansem i mocno rozchylonymi w kształcie litery V nogami parnera pasywnego.
na jeźdźca 
W tej pozycji całkowicie inicjatywę przejmuje partner pasywny. Możliwe są zarówno warianty w których jest on zwrócony przodem jak i te w których jest zwrócony tyłem do partnera aktywnego.[3]
krab 
W tej pozycji pełną inicjatywę przejmuje partner pasywny. Aktywny mężczyzna leży na plecach. Partner pasywny siada na nim plecami do jego twarzy i odchyla się do tyłu opierając się na rękach i na stopach. Następnie unosi się i opada sterując ruchem za pomocą nóg. Wadą tej pozycji jest fakt, że przy szybszych ruchach, członek może wyjść z odbytu.

Pozycje seksu oralnego

Pozycja 69 
Polega na wzajemnej stymulacji oralnej. Partnerzy mogą przy tym leżeć na boku albo jeden z nich leży na wznak a drugi kładzie się na nim. W pozycji tej możliwy jest jednoczesny orgazm obu partnerów. Występuje w dwóch wersjach:
- gdy obaj partnerzy dokonują fellatio (pieszczenie męskich narządów płciowych),
- gdy jeden z partnerów dokonuje fellatio a drugi anilingus (pieszczenie odbytu).
pojedyncze felatio 
Niektóre osoby nie potrafią się skupić na zaspokajaniu partnera gdy same są stymulowane oralnie. Preferują zatem wykonywanie fellatio pojedynczo.

Pozycje w seksie grupowym

podwójna penetracja analna 
Polega na wprowadzeniu dwóch członków do jednego odbytu. Zwykle jest to połączenie pozycji "na jeźdźca" z pozycją "na pieska".
pozycje analno-oralne 
Polegają na tym, że partner pasywny zaspokaja dwóch partnerów jednocześnie analnie i oralnie.
jeden za drugim 
Osoba w środku występuje tu jednocześnie w roli aktywnej i pasywnej.
kółko 
W pozycji tej każdy mężczyzna pieści oralnie penisa swego sąsiada w kole.

Przypisy

  1. rozdział Na boku w Charles Silverstein: Radość seksu gejowskiego. Warszawa: 2009, s. 162. 
  2. rozdział Na brzuchu w Charles Silverstein: Radość seksu gejowskiego. Warszawa: 2009, s. 163–164. 
  3. rozdział Na jeźdźca w Charles Silverstein: Radość seksu gejowskiego. Warszawa: 2009, s. 164–166. 

Bibliografia

Linki zewnętrzne

Uwaga: Na niżej wymienionych stronach znajdują się zdjęcia, które mogą być uznane za pornografię. Odnośniki te nie są przeznaczone dla osób, które sobie nie życzą jej prezentowania ani dla osób poniżej 15 roku życia.