Stosunek do spraw adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez jednego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
<includeonly>== Stosunek do spraw | <includeonly>== Stosunek do spraw adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci ==</includeonly> | ||
{| class="wikitable sortable" border="2" cellpadding="4" cellspacing="0" style="margin: 1em 1em 1em 0; background: #f9f9f9; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse; font-size: 90%;" | {| class="wikitable sortable" border="2" cellpadding="4" cellspacing="0" style="margin: 1em 1em 1em 0; background: #f9f9f9; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse; font-size: 90%;" | ||
Linia 137: | Linia 137: | ||
|Homo Homini | |Homo Homini | ||
| | | | ||
|<ref name="se">{{cytuj stronę | url = | |<ref name="se">{{cytuj stronę | url = https://www.se.pl/wiadomosci/polska/sondaz-super-expessu-o-zwiazkach-partnerskich-polacy-przeciw-mazenstwom-homo-aa-Ayjo-Z9fS-X8ZU.html | tytuł = Sondaż Super Expressu o związkach partnerskich: Polacy przeciw małżeństwom homo! | data dostępu = 2013-02-04 | opublikowany = se.pl | data = 2013-02-04| język = pl}}</ref> | ||
|b.d. | |b.d. | ||
|b.d | |b.d | ||
Linia 157: | Linia 157: | ||
|Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? | |Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? | ||
|- | |- | ||
| | |PBS | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="MNW">{{cytuj stronę | url = http://miloscniewyklucza.pl/doc/PostawyWobecRownosciMalzenskiejWPolsce_raportMNW.pdf | tytuł = Postawy wobec równości małżeńskiej w Polsce | data dostępu = 2016-05-01 | opublikowany = miloscniewyklucza.pl| język = pl}}</ref> | ||
| | |2015-05-01 (?) | ||
| | |2015-05-15 (?) | ||
| | |1000 | ||
| | |22% | ||
| | |70% | ||
|9% | |9% | ||
| | |Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do adopcji dzieci? | ||
|- | |- | ||
| | |PBS | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="MNW" /> | ||
| | |2015-05-01 (?) | ||
| | |2015-05-15 (?) | ||
| | |1000 | ||
| | |33% | ||
| | |58% | ||
|9% | |9% | ||
| | |Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do adopcji biologicznych dzieci swojego partnera/partnerki? | ||
|- | |||
|Ariadna | |||
| | |||
|<ref name="ariadna-2-16">{{cytuj stronę | url = http://tajnikipolityki.pl/sondaz-liberalna-zmiana-za-czasow-rzadu-pis/ | tytuł = Sondaż: liberalna zmiana za czasów rządu PiS | data dostępu = 2016-05-03 | imię = Norbert | nazwisko = Maliszewski | opublikowany = tajnikipolityki.pl | data = 2016-02-20 | język = pl}}</ref> | |||
|2016-02-01 | |||
|2016-02-01 | |||
|1020 | |||
|20% | |||
|74% | |||
|6% | |||
|Czy akceptujesz rodzicielstwo LGBT, czyli adopcję dzieci przez pary homoseksualne? | |||
|- | |- | ||
| | |Ariadna | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="onet">{{cytuj stronę | url = http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-zaostrzenie-ustawy-aborcyjnej-daloby-odwrotny-efekt/kf4jhf | tytuł = Sondaż: zaostrzenie ustawy aborcyjnej dałoby odwrotny efekt | data dostępu = 2016-05-01 | imię = Norbert | nazwisko = Maliszewski | opublikowany = wiadomosci.onet.pl | data = 2016-04-17 | język = pl}}</ref> | ||
| | |2016-04-08 | ||
| | |2016-04-12 | ||
| | |1020 | ||
| | |19% | ||
| | |73% | ||
| | |8% | ||
|Czy | |Czy akceptujesz rodzicielstwo LGBT, czyli adopcję dzieci przez pary homoseksualne? | ||
|- | |- | ||
| | |IPSOS | ||
| | | | ||
|<ref name=" | |<ref name="ipsos2017">{{cytuj stronę | url = https://oko.press/pierwszy-polsce-zwolennicy-homoseksualnych-zwiazkow-partnerskich-sa-wiekszosci-moze-juz-czas | tytuł = Po raz pierwszy w Polsce zwolennicy jednopłciowych związków partnerskich są w większości. Może już czas | data dostępu = 2017-07-01 | imię = Piotr | nazwisko = Pacewicz | opublikowany = oko.press | data = 2017-06-26 | język = pl}}</ref> | ||
| | |2017-06-19 | ||
| | |2017-06-21 | ||
| | |1005 | ||
| | |16% | ||
| | |80% | ||
| | |4% | ||
|Czy | |Czy pary homoseksualne powinny mieć w Polsce prawo do adopcji dzieci? | ||
|} | |} | ||
<noinclude>{{Przypisy}} | <noinclude>{{Przypisy}} |
Aktualna wersja na dzień 19:09, 30 maj 2018
Sondażownia | Sygnatura | Źródło | Data początku badań | Data końca badań | Liczebność próby | Odpowiedź pozytywna (twierdząca, popierająca) | Odpowiedź negatywna (przecząca, niepopierająca) | Odpowiedź neutralna | Treść zadanego pytania |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CBOS | BS/143/128/94 | [1] | 1994-06-17 | 1994-06-20 | 1197 | 6% | 88% | 6% | Czy, Pana(i) zdaniem, homoseksualistom powinno się zezwolić/zezwalać na adopcje dzieci? |
CBOS | BS/49/2001 | [2] | 2001-04-06 | 2001-04-09 | 1036 | 8% | 84% | 8% | Czy, Pana(i) zdaniem, osoby tej samej płci pozostające ze sobą w bliskim związku powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
CBOS | BS/189/2003 | [3] | 2003-11-29 | 2003-12-02 | 1000 | 8% | 84% | 8% | Czy, Pana(i) zdaniem, osoby tej samej płci pozostające ze sobą w związku intymnym powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
CBOS | BS/127/2005 | [4] | 2005-07-01 | 2005-07-04 | 1021 | 6% | 90% | 4% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
CBOS | BS/178/2005 | [5] | 2005-10-13 | 2005-10-16 | 1003 | 9% | 84% | 8% | Jak Pan(i) sądzi, czy pary gejów i lesbijek powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
Eurobarometr 2006 | [6] | b.d. | b.d. | b.d. | 7% | 89% | 4% | Czy uważasz, że adopcja przez parę osób tej samej płci winny być możliwe w całej Unii? | |
CBOS | BS/88/2008 | [7] | 2008-05-09 | 2008-05-12 | 1116 | 6% | 90% | 4% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
GfK Polonia | [8] | 2009-07-03 | 2009-07-05 | 1000 | 5% | 87% | 8% | Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci? | |
GfK Polonia | [8] | 2010-03-08 | 2010-03-08 | 979 | 5% | 93% | 2% | Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci? | |
CBOS | BS/95/2010 | [9] | 2010-04-08 | 2010-04-19 | 1056 | 6% | 89% | 5% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
TNS OBOP | [10] | 2011-05-24 | 2011-05-24 | 500 | 7% | 90% | 3% | b.d. | |
Homo Homini | [11] | b.d. | b.d | b.d. | 14% | 84% | 3% | Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci? | |
CBOS | BS/24/2013 | [12] | 2013-01-31 | 2013-02-06 | 1111 | 8% | 87% | 5% | Czy, Pana(i) zdaniem, pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo adoptować dzieci? |
PBS | [13] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 22% | 70% | 9% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do adopcji dzieci? | |
PBS | [13] | 2015-05-01 (?) | 2015-05-15 (?) | 1000 | 33% | 58% | 9% | Gdyby w najbliższej przyszłości w Polsce prawo było tworzone na nowo, czy wyraził(a)by Pan(i) zgodę na to, by osoby, które żyją w stałym związku z osobą tej samej płci miały prawo do adopcji biologicznych dzieci swojego partnera/partnerki? | |
Ariadna | [14] | 2016-02-01 | 2016-02-01 | 1020 | 20% | 74% | 6% | Czy akceptujesz rodzicielstwo LGBT, czyli adopcję dzieci przez pary homoseksualne? | |
Ariadna | [15] | 2016-04-08 | 2016-04-12 | 1020 | 19% | 73% | 8% | Czy akceptujesz rodzicielstwo LGBT, czyli adopcję dzieci przez pary homoseksualne? | |
IPSOS | [16] | 2017-06-19 | 2017-06-21 | 1005 | 16% | 80% | 4% | Czy pary homoseksualne powinny mieć w Polsce prawo do adopcji dzieci? |
Przypisy
- ↑ Barbara Badora: Społeczna akceptacja homoseksualizmu (pol.). badanie.cbos.pl, 1994-08-25. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Postawy wobec małżeństw homoseksualnych (pol.). badanie.cbos.pl, 2001-04-20. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Związki partnerskie par homoseksualnych (pol.). badanie.cbos.pl, 2003-12-10. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Akceptacja praw dla gejów i lesbijek i społeczny dystans wobec nich (pol.). badanie.cbos.pl, 2005-07-27. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Osobista znajomość i akceptacja praw gejów i lesbijek w krajach Europy Środkowej (pol.). badanie.cbos.pl, 2005-11-18. [dostęp 2012-07-21].
- ↑ Eurobarometer 66 Public Opinion in the European Union : First Results (ang.). ec.europa.eu, 2006. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Wenzel: Prawa gejów i lesbijek (pol.). badanie.cbos.pl, 2008-06-06. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ 8,0 8,1 Jarosław Stróżyk: [www.rp.pl/galeria/99645,2,332331.html Polacy nie chcą małżeństw homoseksualnych] (pol.). 2009-07-10. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Michał Feliksiak: Postawy wobec gejów i lesbijek (pol.). badanie.cbos.pl, 2010-06-05. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Renata Grochal: Gej przestraszył Platformę (pol.). wysokieobcasy.pl, 2011-05-31. [dostęp 2012-07-19].
- ↑ Sondaż Super Expressu o związkach partnerskich: Polacy przeciw małżeństwom homo! (pol.). se.pl, 2013-02-04. [dostęp 2013-02-04].
- ↑ Michał Feliksiak: Stosunek do praw gejów i lesbijek oraz związków partnerskich (pol.). badanie.cbos.pl, 2013-02-27. [dostęp 2013-03-27].
- ↑ 13,0 13,1 Postawy wobec równości małżeńskiej w Polsce (pol.). miloscniewyklucza.pl. [dostęp 2016-05-01].
- ↑ Norbert Maliszewski: Sondaż: liberalna zmiana za czasów rządu PiS (pol.). tajnikipolityki.pl, 2016-02-20. [dostęp 2016-05-03].
- ↑ Norbert Maliszewski: Sondaż: zaostrzenie ustawy aborcyjnej dałoby odwrotny efekt (pol.). wiadomosci.onet.pl, 2016-04-17. [dostęp 2016-05-01].
- ↑ Piotr Pacewicz: Po raz pierwszy w Polsce zwolennicy jednopłciowych związków partnerskich są w większości. Może już czas (pol.). oko.press, 2017-06-26. [dostęp 2017-07-01].
|