Daniel Dobson

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj

Daniel Dobson (ur. ok. 1984 r.), weteran wojny w Iraku, syn pastora, byłego wiceprzewodniczącego skrajnie konserwatywnej organizacji chrześcijańskiej – Moral Majority, która miedzy innymi sprzeciwia się prawom osób homoseksualnych, chce całkowitego zakazu aborcji oraz domaga się wprowadzenia cenzury mediów.

Daniel Dobson jest otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. Publicznego coming outu jako osoba homoseksualna dokonał 29 maja 2013 roku w wywiadzie udzielonym portalowi MLive.com. Dobson już w wieku 13 lat wiedział, że jest homoseksualny, ale bał się o tym powiedzieć rodzicom. 5 lat później wstąpił do armii i wyjechał do Iraku, gdzie brał udział w wymianie ognia. To przeżycie pomogło mu zaakceptować własną orientację. W 2011 roku zdecydował się na dokonanie coming outu przed rodzicami, powiedział im: Mamo, tato, jestem gejem. Wciąż kocham Jezusa. Nic się nie zmieniło. Jego wyznanie spotkało się z całkowitą akceptacją.[1]

Dobson podczas wywiadu powiedział, że chce, by ludzie wiedzieli, że można być gejem i chrześcijaninem. Dodał, że wiele osób homoseksualnych cierpi, ponieważ nie wie, że to jest w porządku.

Przez to, co chrześcijanie mówią o gejach, wcale nie dzielą się Chrystusem. Oni ranią królestwo i ranią Jezusa. To co mówią, nie może być dane przez Ducha Świętego.
— Daniel Dobson

Przypisy

  1. Charley Honey: Daniel Dobson, son of prominent West Michigan minister, talks about being a gay Christian (ang.). mlive.com, 2013-05-29. [dostęp 2013-05-31].