Gay Days w Walt Disney World

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gay Days (2007)
Walt Disney World (2005)

Gay Days w Walt Disney World, nieoficjalna impreza organizowana przez społeczność LGBT dla gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i ich rodzin oraz przyjaciół. Gay Days odbywa się raz w roku w pierwszą sobotę czerwca w parku rozrywki Walt Disney World, położonym w Lake Buena Vista w stanie Floryda w USA. Obecnie jest to jedna z największych tego typu imprez na świecie. Uczestnicy Gay Days w celu zwiększenia swojej widoczności zazwyczaj ubrani są w czerwone koszulki.

Pierwsza edycja Gay Days w Walt Disney World odbyła się w 1991 roku i zgromadziła ponad 3000 gejów i lesbijek.[1] Po czterech latach liczba uczestników wzrosła do 10.000. W 2010 roku w Gay Days wzięło udział ponad 150.000 osób LGBT, ich rodzin i przyjaciół.

Materiał filmowy

Reakcje grup religijnych na Gay Days w Walt Disney World

  • W latach 2011-2013 w trakcie trwania Gay Days, chrześcijańska grupa znana z działań wymierzonych między innymi przeciwko osobom homoseksualnym wynajęła samoloty latające nad parkiem Walt Disney World. Samoloty miały przyczepione banery z napisami Warning Gay Day at Disney.[2]

Przypisy