Lady Brigitte

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lady Brigitte
(fot. Lu Lukasiak)
Lady Brigitte
(fot. Grzegorz Banaszak)


Lady Brigitte, łódzka drag queen, występująca na scenie od 1996 roku. Oprócz kariery solowej, od 2008 roku występuje w grupie „Gotowe na Wszystko” (m. in. wraz z drag queen Aneeda Man Daruma), a od 2009 roku występuje również w duecie Siostrzyczki Jednojajowe wraz z siostrą sceniczną drag queen Kim Lee. Czołowa polska drag queen, na szczególną uwagę zasługuje jej profesjonalizm w doborze repertuaru, choreografia oraz pomysłowe stroje.

Lady Brigitte nie parodiuje żadnych artystek, i jak przystało na prawdziwą drag queen jest parodią wszystkich kobiet. W jednym wejściu jest wieśniaczką obierającą ziemniaki, a za chwilę wielką damą z piórami i świecącymi dodatkami. Zaletą w jej występach jest kabaretowy charakter widowiska i dbałość o dobrą zabawę publiczności.


Cytaty o drag queen Lady Brigitte

  • "Lady Brigitte, sceniczny talent, podniecała, uwodziła, rozkochiwała. No a przede wszystkim aktorsko improwizowała, potwierdzając klasę i dowcipny melanż sceniczny. Przeurocza, przeseksowna i prze (piękna)." (Piotr Marcin Urbaniak "Folies, Folies - Rewia Drag Queen, Teatr Druga Strefa - recenzja", Berlin, styczeń 2015)
  • "to bez wątpienia najpopularniejszy obecnie duet drag queen występujący od wielu lat na klubowych scenach w całej Polsce. Wyniosła, arystokratyczna Lady Brigitte, której kariera rozpoczęła się jeszcze w złotych dla tej formy kabaretu latach 90., oraz Kim Lee - piękność osiadła w Warszawie, gościły w Coconie wiele razy i mają w Krakowie liczne grono wielbicieli. Ich show to przepiękne kostiumy, pióra i cekiny rodem z Folies-Bergere lub Moulin Rouge, perfekcyjne makijaże i taniec. Dla nowicjuszy, którzy nigdy jeszcze nie widzieli profesjonalnego drag show, występ Kim Lee i Lady Brigitte będzie niezwykłym przeżyciem" (klub Cocon, maj 2013)


Materiały filmowe

Przypisy

Linki zewnętrzne