The Sims

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Sims
Producent Maxis
Wydawca Electronic Arts
Projektant

Will Wright

Silnik własny
Data wydania

Stany Zjednoczone 31 stycznia 2000
Europa 28 lutego 2000
Polska 2 marca 2000

Gatunek

symulator życia

Tryb gry Gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe

ELSPA: 11+
ESRB: Teen
PEGI: 7+

Platforma Windows, Mac OS X
Nośniki

CD

Wymagania

Windows 95 lub nowszy, 233 MHz Pentium II lub szybszy, 64 MB RAM, 4x CD-ROM, karty dźwiękowa i graficzna kompatybilna z DirectX 7.0

Kontrolery klawiatura i mysz
Kontynuacja The Sims 2 (2004)

The Sims, amerykańska gra symulacyjna z 2000 roku, stworzona przez projektanta gier Willa Wrighta. Producentem gry jest firma Maxis znana głównie z serii gier symulacyjnych SimCity, której właścicielem od 1997 roku jest Electronic Arts. The Sims od czasu premiery sprzedało się na całym świecie w ponad 16 mln sztuk i jest najlepiej sprzedającą się grą na komputery osobiste w historii.

Gra The Sims jako jedna z pierwszych mainstreamowych gier na świecie, umożliwiała związki pomiędzy osobami tej samej płci. W wywiadzie udzielonym podczas imprezy dla graczy LGBTGaymerX w San Francisco, główny programista AI David Graham wyjaśnił, że homoseksualne relacje między simsami zostały wprowadzone za sprawą głównego inżyniera gry – Jamie Doornbosa, który jest gejem. Inicjatywa Doornbosa, zrealizowana przez niego w ciągu jednego dnia została zaakceptowana przez studio, które uznało, że gra The Sims jako symulator życia człowieka powinna uwzględniać też homoseksualizm.

Jak przyznał David Graham, Jamie Doornbos miał przy projektowaniu The Sims dużą swobodę, ponieważ gra była produkcją casualową i nie była traktowana jako tytuł AAA.[1] Po ogromnym sukcesie pierwszej części The Sims, producenci postanowili kontynuować elementy wprowadzające równość między homoseksualizmem i heteroseksualizmem w kolejnych częściach gry, The Sims 2 i The Sims 3.

Materiał filmowy

The Sims 3 - Gay Love

Przypisy