Matthew Mitcham

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Matthew Mitcham
Matthew Mitcham.jpg
Matthew Mitcham (Sydney 2009)
Urodzony 2 marca 1988
Australia Brisbane
Coming out 2008
Zawód skoczek do wody

Matthew Mitcham, australijski skoczek do wody urodzony 2 marca 1988 roku w Brisbane w stanie Queensland w Australii.

Mitcham urodził się w Brisbane, ale mieszka i trenuje w Sydney. Jest otwarcie mówiącym o swojej orientacji gejem. Publicznego coming outu dokonał w 2008 roku w wywiadzie udzielonym Sydney Morning Herald. W 2008 roku chłopak Mitchama, Lachlan Fletcher, towarzyszył swojemu partnerowi podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Podróż Fletchera była sfinansowana przez program pomocy dla rodzin sportowców ufundowany przez koncern Johnson & Johnson.

Mitcham był jednym z zaledwie jedenastu otwarcie homoseksualnych sportowców, którzy uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Po igrzyskach w Pekinie Mitcham otrzymał wiele listów od nastoletnich gejów. W 2011 roku Mitcham i Blake Skjellerup zostali wybrani przez Federation of Gay Games na ambasadorów Gay Games 2014.[1]

Cytaty

I don't see sexuality as influencing my beliefs or opinions or perceptions of anybody, whether they're gay, straight, bi, trans, experimental, I don't care. I see it as a very uninfluential factor in people. – Matthew Mitcham (w komentarzu do swojego coming outu)

Materiał filmowy

Przypisy