Eating Out 5: Otwarty weekend

Z Encyklopedii LGBT
Skocz do: nawigacja, szukaj
Eating Out 5: Otwarty weekend
Eating Out 5: The Open Weekend
Eating Out 5: Otwarty weekend
Gatunek komedia romantyczna
Data premiery Świat 8 października 2011 r.
Polska 20 marca 2012 r.
Kraj produkcji Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Język angielski
Reżyseria Q. Allan Brocka
Scenariusz Q. Allan Brocka,
Phillip J. Bartell
Główne role Chris Salvatore,
Daniel Skelton,
Aaron Milo,
Mink Stole
oraz Rebekah Kochan
Zdjęcia Amanda Treyz
Scenografia Caity Birmingham,
Alexa Roland
Kostiumy Malcolm Bacani
Montaż Phillip J. Bartell
Produkcja Q. Allan Brocka,
Michael Schoel
Wytwórnia Ariztical Entertainment
Dystrybucja Polska Tongariro Releasing
Poprzednik Eating Out 4: Obóz teatralny
Portal Film

Eating Out 5: Otwarty weekend (ang. Eating Out: The Open Weekend), amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Q. Allana Brocki z 2011 roku, czwarty sequel filmu Eating Out (2004), także reżyserowanego przez Brockę. Dystrybutorem filmu na terenie Polski jest Tongariro Releasing. Polska premiera filmu miała miejsce 20 marca 2012 roku na DVD i w serwisie typu „wideo na życzenie” OutFilm.pl.

Zarys fabuły filmu „Eating Out 5: Otwarty weekend”

Zack i Benji spędzają weekend w gejowskim kurorcie w Palm Springs. Tam spotykają Caseya, który jest byłym partnerem pierwszego z nich. By wzbudzić zazdrość w byłym chłopaku, Casey namawia atrakcyjnego Petera, który jest jego dawnym kolegą z liceum, by udawali parę.

Fabuła filmu „Eating Out 5: Otwarty weekend”

Information icon.svg Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Film rozpoczyna scena w toalecie. Benji (Aaron Milo) stoi przy pisuarze gdy do pisuaru obok podchodzi inny przystojny mężczyzna. Po chwili mężczyźni sięgają wzajemnie rękoma do swoich członków. Do toalety wchodzi Zack (Chris Salvatore) partner Benji jednak jego obecność nie przeszkadza mężczyznom. Po chwili do toalety wchodzą kolejni atrakcyjni mężczyźni i zaczynają pieścić Benji ignorując i odpychając Zacka. Scena okazuje się fantazją Zacka będącą wynikiem jego obaw odnośnie wyjazdu do gejowskiego ośrodka "Pod Trójkątem" w Palm Springs. Wyjazd ten ma być jednorazową weekendową zmianą ich relacji w otwarty związek. Zack nie jest entuzjastą tego pomysłu, ale zgadza się na propozycję swego chłopaka, bo zależy mu na jego szczęściu.

Do tego samego ośrodka wybierają się również inni uczestnicy obozu z czwartej części filmu: transseksualna Lily (Harmony Santana) oraz były chłopak Zacka, Casey (Daniel Skelton) z heteroseksualną przyjaciółką Penny (Lilach Mendelovich). Gdy Casey dowiaduje się, że będzie tam jego chłopak, wpada w panikę i chce wyjechać. Odradzają mu to telefonicznie ciocia Helen (Mink Stole) i Tiffani van der Sloot (Rebekah Kochan).

Przypadkiem Casey i Penny spotykają, atrakcyjnego Petera. Jak się okazuje był on dawnym kolegą Casey'a z liceum i choć Casey uważa się za mało atrakcyjnego, to Peter jest odmiennego zdania.

Casey nie chce by Zack miał wyrzuty, w związku z ich rozstaniem, i gdy go spotyka, w rozmowie udaje w pełni szczęśliwego, a na dodatek przechwala się swym życiem seksualnym i mówi, że ma nowego chłopaka. Zack również nie jest w pełni szczery wobec Caseya i ukrywa przed nim to jaki układ na weekend zawarł z Benji. Zack proponuje, by spotkali się wszyscy, a Casey zgadza się na to.

Nie mając partnera Casey wpada w panikę i gorączkowo lecz bezskutecznie poszukuje kogoś kto mógłby udawać jego chłopaka. W końcu znów trafia na Petra, który choć niechętny do tego pomysłu wchodzi w tę rolę. Nie zamierza jednak rezygnować ze swego dotychczasowego stylu życia i nadal korzysta z każdej okazji do poznawania innych chłopców i seksu z nimi.

Gdy Benji z Zackiem i Casey z Petrem spotykają się, daje się zauważyć, że Casey i Zack wciąż coś do siebie czują a Benji i Peter również wydają się być sobą zainteresowani.

Penny i Lily rywalizują o względy barmana Luisa (Alvaro Orlando) – jedynego heteroseksualnego mężczyzny w ośrodku. Lily wrzuca Penny do basenu i gubi swoje lekarstwa hormonalne. Gdy Luis je dostrzega, Penny mówi, że leki są jej i zabiera je do siebie.

Casey przypadkowo zauważa, że Benji nie jest wierny Zackowi. Podobnej obserwacji dokonuje Zack wobec Petera.

Lily zakrada się do pokoju Penny i Caseya aby odzyskać leki. Gdy nadchodzi Penny, Lily chowa się pod łóżkiem.

Podczas rozmowy Caseya i Zacka okazuje się, że obaj coś do siebie czują. Postanawiają iść do pokoju Caseya by porozmawiać. Penny zaskoczona podczas zabawy wibratorem postanawia szybko schować się pod łóżkiem. Ze zdumieniem widzi tam Lily. Po chwili do pokoju przychodzą również Benji i Peter. Ich spotkanie zaczyna się przeradzać w grupowy seks gdy nagle Lily wychodzi spod łóżka. Casey przyznaje się, że nie jest w związku z Peterem. Dowiaduje się też o otwartym charakterze związku Zacka i Benji. Zack zdenerwowany zabiera Benji ze sobą i wychodzi.

Podczas weekendu mają odbyć się również gejowskie śluby. Benji oświadcza się Zackowi a ten choć ma coraz więcej wątpliwości przyjmuje je.

Casey jest smutny. W rozmowie z nim Peter pociesza go i mówi o swoich obawach odnośnie stworzenia trwałego związku. Casey dowiaduje się wtedy o planowanym ślubie Zacka. Tęskni za nim, ale postanawia wspierać go w zamiarze poślubienia Benji. Proponuje mu swoją osobę w charakterze drużby.

W trakcie ślubu Zack rezygnuje, bo uświadamia sobie, że nadal kocha Casey'a.

W ostatniej scenie filmu widzimy Benji i Petra a po chwili atrakcyjnego geja Piela, który pojawiał się we wcześniejszych scenach z ośrodka. Piel okazuje się być republikańskim kongresmenem.

Information icon.svg Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Obsada filmu „Eating Out 5: Otwarty weekend”

 • Chris Salvatore jako Zack
 • Daniel Skelton jako Casey
 • Aaron Milo jako Benji
 • Lilach Mendelovich jako Penny
 • Harmony Santana jako Lilly
 • Michael Vara jako Peter
 • Alvaro Orlando jako Luis
 • Ralph Cole Jr. jako Jerry
 • Geoffrey Dwyer jako Bernard
 • Nicol Paone jako Pastor
 • Chris Puckett jako kongresmen Piel
 • Michael King jako Jayden
 • William Brown jako Mitch
 • Jennifer Elise Cox jako recepcjonistka
 • Mink Stole jako ciotka Helen
 • Rebekah Kochan jako Tiffani von der Sloot

Zwiastun filmu „Eating Out 5: Otwarty weekend”